موج
کدخبر : ۳۷۸۵۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378502

رئیس دادگستری شهرستان بافق گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، دستگاه قضا با هرگونه تغییر کاربری غیر مجاز برخورد قاطع می کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اسماعیل دهقان شوازی رئیس دادگستری شهرستان بافق در جلسه حفظ حقوق بیت المال با تاکید به ضرورت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی بیان داشت: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز مزارع و باغ‌ها ممنوع بوده و با متخلفان مطابق قانون برخورد می‌شود.

این مقام قضایی اظهار داشت: همکاری و تعامل دستگاه های ذی ربط، در جهت جلوگیری از فرسایش خاک و تبدیل شدن اراضی کشاورزی و مراتع حاصلخیز و همچنین حفظ رطوبت محیط شهری مورد تاکید است.

وی افزود: با توجه به اینکه اقدامات دستگاه قضایی در کاهش تصرفات اراضی ملی بسیار اثر گذار بوده و همین امر موجب سوء استفاده سودجویان به سمت تغییرات کابری غیر مجاز بیشتر شده است بنابراین ضرورت و حساسیت دستگاه های متولی در این زمینه را می طلبد.

رئیس دادگستری شهرستان بافق افزود: سازمان آب منطقه ای نیز مکلف است با همکاری جهاد کشاورزی بر اساس قانون در اراضی چاه های کشاورزی که تغییر کاربری صورت گرفته میزان آب پروانه بهره برداری را کاهش دهد .

دهقان در رابطه با کاهش ورودی پرونده های با موضوع تصرف اراضی و تغییر کاربری های غیر مجاز تصریح کرد: دستگاه‌های ذی ربط از جمله امور اراضی باید اقدامات پیشگیرانه خود را در خصوص زمین و اراضی به گونه ای تنظیم کنند تا از ورود حجم زیاد پرونده‌ها با این موضوع به سیستم قضایی جلوگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها