موج
کدخبر : ۳۷۸۴۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378405

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: واحد سردخانه شهرستان نمین با ظرفیت ۴ هزار تن امروز به بهرداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جریان افتتاح سردخانه این شهرستان گفت: واحد سردخانه شهرستان نمین با ظرفیت ۴ هزار تن امروز به بهرداری رسید و در این راستا فعالیت های خوبی در احداث سردخانه انجام شده تا این ظرفیت سردخانه ای به ۴۰۰ هزار تن افزایش یابد.

او با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی و باغی استان نیاز اساسی به سردخانه داشته است، گفت: محصولات تولیدی کشاورزان از قبیل میوه های درختی و سیب زمینی جهت یافتن بازار فروش باید در انبارهای سردخانه ای نگهداری می شدند که تاکنون ظرفیت ۱۸۵ هزار تن در استان احداث شده و تا پایان سال جاری به ۴۰۰ هزار تن می رسد.

استاندار اردبیل ادامه داد: برای این سالن ها تامین اعتبار و تسهیلات خوبی از بانک ها به ویژه بانک کشاورزی ابلاغ شده و در مرحله عقد قرار داد قرار گرفته تا سرمایه ثابت و سرمایه در گردش این واحدها تامین شود.

بهنام جو از افتتاح 12 واحد اقامتی بوم گردی و گردشگری در روستای هدف گردشگری نوشنق نمین با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و افزود: برای توسعه این واحدها باید با حمایت دستگاه های متولی امکانات رفاهی و تفریحی جهت ماندگاری بیشتر مسافران در این منطقه ایجاد شود.

او با بیان اینکه در شهرستان نمین شاهد فعالیت های گردشگری دیگری هستیم افزود: مراحل سفیدکاری هتل چهار ستاره با ۵۲ اتاق و سالن های مجلل تا اوایل مهرماه به اتمام می رسد و بطور قطع در سال آتی به بهره برداری کامل می رسد.

استاندار اردبیل ادامه داد: علاوه بر این طرح ها، سایت گردشگری و تفریحی فندقلو با ظرفیت گردشگری بسیار بالا در این منطقه واقع شده ولی واحد اقامتی در این سایت وجود نداشت به این منظور مجموعه بوم گردی و هتل ۴ستاره جهت اقامت و ماندگاری مسافران نقش اساسی خواهند داشت.

بهنام جو در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی شهرستان نمین اظهار کرد: کارهای خوبی برای راه اندازی این مجموعه انجام شده و تسهیلات بانکی ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی برای رونق صنایع دستی در دستور کار قرار گرفته است.

او ادامه داد: صنایع دستی گلیم با برند گلیم شهرستان نمین در سال گذشته به ثبت ملی رسید و بزرگترین گلیم کشور نیز به نام این شهرستان بافته شد.

به گفته استاندار اردبیل مرکز ترک اعتیاد در این شهرستان راه اندازی شده و جهت بهبودی کامل بیماران و ایجاد زمینه شغلی برای آنها در نظر گرفته شده تا بار دیگر به دلیل نداشتن شغل و مسایل مالی به مرحله اول بر نگردند.

بهنام جو عنوان کرد: عده ای از بیماران شرایط شغلی نامناسب داشته و تا مرحله کامل بهبودی باید مورد حمایت قرار گیرند و خانواده این افراد را نیز به نوعی کمک و حمایت کرد.

او اضافه کرد: در این مرکز ۳۵ نفر مورد حمایت و تحت درمان قرار گرفته و با همکاری سازمان بهزیستی، فرمانداری نمین و ngo فعال در زمینه ترک اعتیاد قرار گرفته اند که با برنامه ریزی های انجام شده، شاهد بهبودی کامل این بیماران و بازگشت به زندگی خود خواهیم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها