موج
کدخبر : ۳۷۸۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378356

جواد اعتضادی:

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: بیشترین نوع عسل در شهرستان تایباد از نوع خار شتر، پنبه، گیاهان کوهی، زعفران و گل ختمی است و متاسفانه امسال بیماری نوزما و تلفات زمستانه باعث خسارت به زنبورداران و کاهش تولید شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد اعتضادی مدیر جهاد کشاورزی تایباد عنوان کرد: تولید این محصول نسبت به پارسال که ۲۳ تن بوده در حدود ۲۶ درصد کاهش یافته است.

جواد اعتضادی در ادامه افزود: بر اساس آمارگیری زنبورستان ها امسال ۲۵ بهره بردار و ۱۰ زنبور دار دارای شناسنامه در این شهرستان فعالیت می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: امسال ۲ هزار و ۳۷۵ کلونی زنبور عسل در این شهرستان به کار تولید عسل مشغول بودند و میانگین تولید در هر کلونی این منطقه ۱۰ کیلوگرم است.

اعتضادی افزود: بیشترین نوع عسل در شهرستان تایباد از نوع خار شتر، پنبه، گیاهان کوهی، زعفران و گل ختمی است.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: امسال " بیماری نوزما و تلفات زمستانه " باعث خسارت به زنبورداران شهرستان تایباد شد.

اعتضادی از راه اندازی اولین تعاونی زنبورداران در تایباد خبر داد و افزود: با هدف هم افزایی، ساماندهی زنبورداران، تسهیل در فرآیند تامین انواع نهاده ها، برگزاری دوره های آموزشی و فروش تولیدات، نخستین تعاونی زنبورداران این منطقه با ۱۷ عضو کار خود را در این شهرستان آغاز کرده است.

اعتضادی در خاتمه افزود: بیش از ۸۵ درصد جمعیت شهرستان تایباد به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و این شهرستان هفت هزار بهره بردار در بخش کشاورزی دارد و سالانه بیش از ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در این منطقه تولید می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها