موج
کدخبر : ۳۷۸۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378234

در هفته هلال احمر:

عصر امروز و در مراسمی با حضور مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان و رئیس هیئت دوچرخه‌سواری این استان، آئین افتتاحیه و رونمایی از کارکرد نوین طرح سحاب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان همدان در این آیین، جوانان فعال در طرح سحاب را مصداق فرشتگان رحمت دانست و افزود: همانطور که «سحاب» به معنی ابر باران‌زا و تأثیرگذار در سرسبزی حیات است، جوانان در طرح سحاب، منشأ برکت و رحمت هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان نیز ایران را اولین کشوری دانست که در زمینه طراحی اکیپ‌های سیار امدادی وبشردوستانه وارد عمل شده است.

وی در توضیح گفت: در سایر کشورها، از دوچرخه صرفآ به عنوان یک وسیله تفریحی و روزمره استفاده میشود اما ایران برای اولین بار در حرکت‌های امدادی بشردوستانه، این وسیله ورزشی را مورد استفاده قرار داده است.

علی سنجربگی توسعه و تقویت دامنه بشردوستی و خدمت‌رسانی در حوادث مترقبه و غیرمترقبه را از جمله اهداف اجرای طرح سحاب عنوان کرد و افزود: تیم سحاب در صورت ضرورت می‌تواند بصورت مکمل در کنار تیمهای امدادی حضور داشته و اثر بخش باشد. 

وی با بیان اینکه اعضای فعال در طرح «سحاب»، سفیران حمایت‌های امدادی و بشردوستانه هستند، خاطرنشان کرد: جوانان در  این طرح، در قالب اکیپ‌های سیار دونفره در دو شکل سواره و پیاده، انجام وظایف امدادی وبشردوستانه را برعهده خواهند گرفت.

وی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های اجتماعی در دوران ظهور پدیده کرونا، افزود: در این طرح هر عضو و یا هر دوچرخه مجهز به کیف‌ کمک‌های اولیه خواهد بود و با گردش در سطح شهر، توزیع ماسک، هشدار در زمینه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و یا ارائه آموزش‌های بهداشتی و خودمراقبتی را انجام خواهد داد.

سنجربگی با بیان اینکه دوچرخه، وسیله‌ای ورزشی سازگار با محیط‌زیست و بدون دود و آلاینده است، به لزوم افزایش منابع دوچرخه اشاره کرد.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان همدان نیز با بیان اینکه درحدود هزار نفر از جوانان به عضویت هیئت دوچرخه‌سواری استان همدان درآمده‌اند، این تعداد را ظرفیت قابل توجهی برای فعالیت در زمینه‌های بشردوستانه قلمداد کرد.

وی با اشاره به لزوم انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین این هیئت و جمعیت هلال‌احمر استان همدان، خاطرنشان کرد: هیئت دوچرخه‌سواری آمادگی دارد خدمات آموزشی لازم در زمینه دوچرخه‌سواری ایمن را به دوچرخه‌سواران عضو طرح سحاب ارائه نماید.

رامین تاج‌بخشیان همچنین از لزوم دریافت آموزش‌های امدادی از سوی دوچرخه‌سواران عضو هیئت دوچرخه‌سواری سخن گفت و با ابراز خرسندی از همکاری جمعیت هلال‌احمر در ارائه آموزش‌های امدادی وبشردوستانه به دوچرخه‌سواران، خاطرنشان کرد: گسترش ورزش و همگانی کردن دوچرخه‌سواری از اهداف اصلی این تفاهم‌نامه خواهد بود.

در انتهای این مراسم که از سوی جمعیت هلال‌احمر شهرستان همدان در پارک تفریحی کوی شهید مدنی واز منطق حاشیه شهر برگزار‌شد، بطور نمادین از رویکردهای نوین طرح سحاب رونمایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها