موج
کدخبر : ۳۷۸۱۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378130

سیدسعید شاهرخی عنوان کرد:

استاندار همدان با اشاره به موفقیت هلال احمر همدان در طرح خانه های هلال، گفت: سهمیه خانه‌های هلال احمر ۱۱۰ واحد بوده که با تلاش جمعیت هلال احمر استان، امروز ۱۷۴ واحد خانه هلال فعال است و امیدواریم این خانه‌ها فعالیت کیفی خود را نیز ارتقاء دهند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در دیدار با مدیرعامل و معاونان جمعیت هلال احمر استان همدان به‌مناسبت هفته هلال احمر،  با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از هلال احمر را داوطلبان تشکیل می‌دهند، گفت: ضمن تأکید بر نقش آفرینی‌های همیشگی این سازمان، اظهار کرد:هلال احمر نقشی حساس و تأثیرگذار در جامعه برعهده دارد که مهم و بی‌بدیل است.

استاندار همدان گفت: سهمیه خانه‌های هلال احمر ۱۱۰ واحد بوده که با تلاش جمعیت هلال احمر استان، امروز ۱۷۴ واحد خانه هلال فعال است و امیدواریم این خانه‌ها فعالیت کیفی خود را نیز ارتقاء دهند.

وی با بیان اینکه بدون شک مردم حس خوبی به جمعیت هلال احمر و جایگاه آن دارند، افزود: در زمانی ‌که مردم گرفتار بلایای طبیعی می‌شوند، نخستین مجموعه‌ای که در کنار آنها حضور می‌یابد، جمعیت هلال احمر است.

شاهرخی ادامه داد: بخش عمده‌ای از هلال احمر را داوطلبان تشکیل می‌دهند که معنای آن خدمت بی‌منت در سخت‌ترین شرایط به مردم است، در واقع سازمان هلال احمر، یک مجموعه مردمی است و وابسته به جایی نیست.خدمات انسان‌دوستانه آن عمومی و فراگیر است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر کشور به‌ویژه استان همدان در موضوع شیوع کرونا خوب عمل کرده که جای تقدیر و تشکر دارد، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر استان، در طرح خانه‌های هلال موفق عمل کرده و این اقدام به نوعی خط مقدم فعالیت‌های هلال احمر است. در واقع مردم، در دورترین‌نقاط استان، با دیدن خانه‌های هلال احمر، امیدوار می‌شوند.

استاندار همدان در ادامه خاطرنشان کرد: سهمیه خانه‌های هلال احمر ۱۱۰ واحد بوده که با تلاش جمعیت هلال احمر استان، امروز ۱۷۴ واحد خانه هلال فعال است و امیدواریم این خانه‌ها فعالیت کیفی خود را نیز ارتقاء دهند.

وی بیان کرد: دولت همیشه حامی و پشتیبان هلال احمر بوده‌ است و ما نیز به تأسی از دولت در فراهم کردن و آماده شدن برخی تجهیزات از جمعیت هلال احمر استان حمایت و پشتیبانی خواهیم بود.

شاهرخی یادآور شد: با توجه به زیرساخت‌های موجود و اهمیت استان همدان در منطقه، این ظرفیت وجود دارد که هلال احمر به عنوان مرکز منطقه غرب کشور عمل کند بنابراین برای تحقق این امر باید پیگیری کرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، در پایان این دیدار، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از استاندار همدان به عنوان داوطلب ویژه این سازمان با اهداء لوح، تقدیر کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها