موج
کدخبر : ۳۷۸۰۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378063

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: افکار عمومی در راستای گسترش واکسیناسیون کرونا مدیریت شوند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر روند مراجعات به پایگاه‌های بهداشتی در استان قم نزولی است، به‌طوری‌که مراجعات روزانه هفته قبل ۲ هزار و ۱۰۰ مورد بود، درحالی‌که اوایل اردیبهشت‌ماه، چهار هزار و ۲۰۰ مورد بود.

محمدرضا قدیر با بیان این‌که هم‌اکنون ۴۵۰ نفر در بیمارستان ها بستری و از این بین ۹۰ نفر بدحال هستند افزود: تست‌های مثبت پی سی آر از ۶۰ به ۴۵ درصد کاهش یافته و بستری‌های موقت روزانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر است.

وی با تاکید بر حفظ و تداوم این روند، خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم کانون‌های تجمعی باعث پیک‌های سینوسی نشود و شاهد افزایش مراجعات نباشیم که این مساله مستلزم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی است.

به گفته وی، در حال حاضر واکسیناسیون کرونا در سه مرکز تجمیعی و دو مرکز خدمات جامع سلامت انجام می‌شود و تاکنون ۲۲ هزار دز واکسن در استان قم تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: ۸۸ درصد مرگ‌ومیر در کووید ۱۹ در افراد سالمند بالای ۶۵ سال و افراد دارای بیماری زمینه‌ای است و ۲۵ درصد افراد بالای ۸۰ سال که به این بیماری مبتلا می‌شوند، دچار عارضه و مرگ می‌شوند.

وی با بیان این‌که هدف از واکسیناسیون ایمن‌سازی افراد است، تاکید کرد: دستگاه‌های متولی و رسانه‌ها باید نسبت به اغناسازی افکارعمومی تلاش کنند تا گروه‌های هدف برای انجام واکسیناسیون مراجعه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها