موج
کدخبر : ۳۷۷۴۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377443

در فروردین ماه 1400 صورت گرفت؛

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از رشد چشمگیر 264 درصدی ترانزیت نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم عسکری نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از رشد چشمگیر 264 درصدی ترانزیت نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان و ترانزیت حجمی افزون بر 8 هزار دستگاه خودرو در بندرلنگه به عنوان چهار راه ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه طی فروردین ماه امسال خبر داد.

وی در این رابطه اظهار داشت: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای نفتی و غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به 18 هزار 438 تن رسید که نشانگر رشد 264 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است و همچنین بنادر غرب هرمزگان توانسته جایگاه سوم این بخش از عملیات حمل و نقلی در سطح بنادر ایران را به خود اختصاص دهد.

عسکری نسب ضمن اشاره به جابجایی 8 هزار و 896 دستگاه خودروی ترانزیتی طی فروردین ماه سال جاری، از رشد 272 درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد.

وی گفت: به خدمت گرفتن توان فنی 17 شرکت کارگزار ترانزیتی، بهره گیری از موقعیت راهبردی و ایجاد زیر ساخت ها و رو ساخت های لازم در این بندر، بستری مناسب را فراهم کرده تا به ازای هر سرمایه گذاری، بیش از 40 تا 45 خانوار به صورت مستقیم از سفره ترانزیت بهره مند شوند.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان افزود: این تعداد خودرو از 131 فروند شناور لندینگ کرافت تخلیه و ترخیص شده است.

عسکری نسب در پایان از اقدامات این مجموعه در رفع موانع پیش روی ترانزیت سخن گفت و اظهار داشت: افزایش 100 درصدی محوطه های دپو و صفافی خودرو، استحصال اراضی و محل های جدید خریداری شده، احیای اراضی بدون استفاده بندر و بهره برداری از اراضی جدید ویژه فعالیت های ترانزیتی، گوشه ای از اقدامات بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان است.

وی ادامه داد: همچنین 24 ساعته کردن فعالیت های بندر در زمینه تخلیه و بارگیری خودرو های ترانزیتی، برگزاری نشست های تخصصی با اداره کل گمرک در راستای ترخیص خودرو، افزایش ضریب ایمنی شناورهای مخصوص حمل خودرو با کنترل های ایمنی و امنیتی، از دیگر اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی غرب استان بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`