موج
کدخبر : ۳۷۷۲۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377204

امام جمعه تبریز:

امام جمعه تبریز گفت: روز قدس، روز شکل‌گیری خاورمیانه اسلام با محوریت قدس شریف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جمع مردم روزه دار تبریز که به صورت خودجوش و با رعایت اصول بهداشتی برای گرامیداشت روز جهانی قدس در مقابل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد اظهار داشت: روز قدس روزی است که نباید فراموش شود و این روز یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه مبارزه با نظام سلطه و استکبار جهانی و دفاع از مظلومان و مستضعفان عالم از برجسته‌ترین مولفه‌های نظام فکری امام خمینی (ره) بود ادامه داد: اصول و مبانی این دیدگاه ریشه در اندیشه ناب اسلامی دارد و امام خمینی (ره) سیاست‌ها و نقشه‌های دشمنان اسلام را در جریان تشکیل رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ شناخته و در پیام تاریخی در سال ۵۸ آخرین جمعه‌ی ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: مسلمانان با اتکاء به اعتقادات اسلامی، نه تنها در ایران بلکه در سطح جهان علیه این رژیم بسیج شده اند و آرمان رهایی فلسطین به عنوان یک آرمان همگانی تثبیت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی جهان اسلام که رژیم‌های مرتجع عربی برخلاف افکار و عقاید ملت جهان اسلام در حال عادی سازی رابطه‌ی خود با اسرائیل غاصب هستند، باید بدانند آمریکا در حال زمینه سازی برای اجرای معامله‌ی قرن است و این کشور‌های عربی نیز در حال همراهی با اسرائیل غاصب هستند.

امام جمعه تبریز در تشریح توطئه معامله‌ قرن گفت: در معامله‌ قرن قرار بود دولت جدیدی تحت عنوان «فلسطین جدید» در اراضی کرانه‌ باختری و نوار غزه بدون داشتن ارتش و سلاح جنگی و بدون حضور شهرک‌های یهودی تشکیل شود و حماس نیز باید سلاح‌های خود را تحویل دهد.

وی با اشاره به اینکه طرح معامله قرن شکست خورده است، تاکید کرد: با توجه به هدایت‌های رهبر انقلاب، تنها امید مردم فلسطین ملت‌های مسلمان در دنیا و جنبش‌های اعتراضی علیه صهیونیستها در سراسر عالم است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم متذکر شد: روز جهانی قدس باعث شد رژیم صهیونیستی جرأت اجرای برنامه‌های اشغال گرانه‌ خود را نداشته باشد، اما همکاری ارتجاع عرب باعث شده است این رژیم خونخوار اجازه جنایت به ملت فلسطین را به خود بدهد.

امام جمعه تبریز اظهار کرد: افسوس که امسال نیز مانند سال گذشته شرایط کرونایی مانع برگزاری راهپیمایی روز قدس همانند سال‌های قبل شد، اما مردم ایران با این حرکت نمادین اتمام حجت قاطعی با سران رژیم آمریکای جهانخوار کرده و اقدامات و خیانت‌های اسرائیل غاصب و کشور‌های مرتجع عربی در مورد مردم فلسطین را محکوم کردند.

وی، با گرامیداشت یاد و نام شهید سرافراز سپاه اسلام سردار سلیمانی تاکید کرد: اگر امروز افکار مردم جهان در کنار مردم فلسطین قرار می‌گیرد و رزمندگان مقاومت به وسیله‌ قدرت موشکی باعث عقب نشینی رژیم صهیونیستی و امریکا از کرانه‌ باختری می‌شوند، همگی بخاطر رشادت‌های این سردار بزرگ است که سهم بزرگی در این موفقیت‌ها دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: ما هرگز از اصول خود عدول نخواهیم کرد و امیدواریم به واسطه بناگذاری این روز توسط امام خمینی (ره)، تداوم این راه و منش توسط رهبر معظم انقلاب و خدمات ارزشمند جبهه‌ مقاوت و تلاش مدافعین حرم و در راس آن‌ها تلاش‌هایی که سردار سلیمانی کرد، شاهد برپایی نماز جماعت به امامت امام خامنه‌ای رهبر مسلمین جهان در قدس شریف باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها