موج
کدخبر : ۳۷۷۰۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377042

محمدعلی نبی پور:

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی بیان کرد: مشهد برای رفع برخی ابهامات مطرح در حوزه انتخابات الکترونیکی، شهر پایلوت است و باید به عنوان یک کار الگویی به آن توجه شود و می‌تواند در ادوار آینده از آن به عنوان یک نمونه موفق برای الکترونیکی کردن انتخابات در کشور استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدعلی نبی پور سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: پیش بینیِ بیش از ۵ هزار صندوق اخذ رای در کلانشهرمشهد شده است و همچنین این شهر بزرگترین حوزه انتخابیه در کشور است که انتخابات تمام الکترونیکی در آن برگزار می‌شود.

 محمدعلی نبی پور در جلسه ستاد انتخابات خراسان رضوی که در محل دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد با اشاره به وسیع بودن حوزه برگزاری انتخابات اظهار کرد: وقتی کار سنگین است، جزئی کردن کار و دخیل کردن افراد بیشتر بهترین روش برای افزایش سلامت انتخابات است و در همین زمینه تقسیم مشهد به منطقه و نواحی مختلف از اقدامات منطقی و از طرفی هم برای حل مشکلات اجرایی انتخابات است.

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی به برگزاری انتخابات الکترونیکی در مشهد پرداخت و افزود: مشهد با بیش از ۵ هزار صندوق، بزرگترین حوزه انتخابیه الکترونیکی در کشور است که باید به عنوان یک کار الگویی به آن توجه شود و می‌تواند در ادوار آینده از آن به عنوان یک نمونه موفق برای الکترونیکی کردن انتخابات در کشور استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مشهد برای رفع برخی ابهامات مطرح در حوزه انتخابات الکترونیکی شهر پایلوت است تاکید کرد: بهتر است قبل از انتخابات چند مانور برگزار شود چرا که در این صورت همکاران آی تی مستقر در فرمانداری در فرآیند کار قرار گرفته و آموزش‌های لازم را فرا خواهند گرفت.

در ادامه نیز حمیدرضا روحبخش مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی در ادامه این نشست اظهار کرد: تعداد ۳۴ هزار و ۵۰۰ صندوق اخذ رای الکترونیکی برای کل کشور پیش بینی شده است که سهم خراسان رضوی از این تعداد ۵ هزار و ۴۰۵ صندوق است.

حمیدرضا روحبخش همچنین افزود: همچنین هزار و ۵۰۷ شعبه اخذ رای برای مشهد تعبیه شده و به ازای هر ۱۰شعبه اخذ رای، دو صندوق الکترونیکی در صورت مشکل آماده به کار هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها