موج
کدخبر : ۳۷۶۹۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376982

فرماندار همدان اعلام کرد

فرماندار همدان با اشاره با اشاره به افزایش حدود ۶ درصدی داوطلبان ثبت نامی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهرستان همدان نسبت به دوره قبل افزود: نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شورا در هیات نظارت و اجرایی 90 درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدعلی محمدی، فرماندار همدان با بیان اینکه نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شورا در هیات نظارت و اجرایی 90 درصد است، گفت: فرآیندهای پیش بینی شده در تقویم انتخابات تاکنون در ستاد انتخابات شهرستان همدان در موعد مقرر و برابر قانون به انجام رسیده است، گفت: ۴۱۷ نفر در این دوره از انتخابات برای عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان همدان ثبت نام کردند.

 فرماندار همدان با بیان اینکه تاکنون ۱۸ داوطلب انتخابات شوراها در شهرستان همدان انصراف داده اند، اعلام کرد: در نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در هیئت اجرایی و نظارت شهرستان همدان صلاحیت بیش از ۹۰ درصد داوطلبان مورد تأیید قرار گرفت

وی با اشاره به افزایش حدود ۶ درصدی داوطلبان ثبت نامی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهرستان همدان نسبت به دوره قبل افزود: در نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در هیئت اجرایی و نظارت شهرستان همدان صلاحیت بیش از ۹۰ درصد داوطلبان مورد تأیید قرار گرفت و مراتب تأیید و رد صلاحیت داوطلبان در اجرای ماده ۵۳ آیین نامه اجرایی انتخابات ۸ اردیبهشت به داوطلبان ابلاغ شد.

محمدی با بیان اینکه تاکنون ۱۸ داوطلب انتخابات شوراها در شهرستان همدان انصراف داده اند، اضافه کرد: پس از رسیدگی به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده در هیئت نظارت استان و هیئت مرکزی نظارت لیست نهایی نامزدها طبق ماده ۵۴ قانون انتخابات و ماده ۵۶ آیین نامه اجرایی از ۱۷ تا ۱۹ خردادماه منتشر خواهد شد.

وی از بازنگری در جانمایی شعب اخذ رأی خبر داد و اظهار کرد: با بهره گیری از نرم افزار GIS و بازدیدهای کارشناسی میدانی جانمایی شعب اخذ رأی با احتساب پراکندگی مناسب با اقتضای مکانی و جمعیتی، در دسترس بودن، پوشش خدمات ارتباطی و امنیت شعب مورد بازنگری قرار گرفته است.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان همدان اضافه کرد: با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا برخورداری از فضای فیزیکی با متراژ مناسب، ورودی های متعدد، امکان تهویه مناسب هوا و رعایت فاصله گذاری نیز در بازنگری شعب اخذ رأی مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها در شهرستان همدان خاطرنشان کرد: برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها در هشت کلان‌شهر و ۱۶ مرکز استان از جمله همدان در دستور کار قرار دارد و در این راستا زیرساخت های مورد نیاز پیش بینی شده است.

فرماندار همدان با تأکید بر آموزش کیفی مجریان انتخابات تصریح کرد: عملکرد نمایندگان فرماندار در دوره های قبلی انتخابات مورد ارزیابی قرار گرفته است و صرفاً از افراد توانمند با تجربه و مورد اعتماد عمومی در این راستا استفاده می شود.

وی با بیان اینکه ۶۱۶ داوطلب شورای روستا در شهرستان همدان ثبت نام کردند، یادآور شد: ۶۸ درصد داوطلبان شوراهای روستاهای بخش مرکزی و ۵۰ درصد داوطلبان شوراهای روستاهای بخش شراء برای نخستین بار پا به این عرصه گذاشته اند و فاقد سابقه عضویت در ادوار گذشته شوراهای اسلامی هستند.

 به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، محمدی بیان کرد: زیرساخت های لازم به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات در شهرستان همدان فراهم شده است و به یاری خدا شاهد حماسه ای باشکوه در انتخابات پیش رو باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها