موج
کدخبر : ۳۷۶۹۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376943

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته تعداد 243 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده و متاسفانه 4 نفر هم فوت کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی ظهر امروز چهارشنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار داشت: آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان های استان حاکی است در سنندج 238 نفر، سقز 67 نفر، مریوان 28 نفر، قروه 57 نفر، بیجار 33 نفر، کامیاران 23 نفر، دیواندره 12 نفر، بانه 46 نفر و دهگلان 8 نفر به دلیل ابتلای شدید به ویروس کرونا بستری شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه افزود: اکنون 75 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند و در 24 ساعت گذشته 4 نفر از مبتلایان در استان جان خود را از دست داده است و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون به یک هزار و 256 نفر رسیده است.

رضاعی افزود: از این تعداد 499 نفر در سنندج، 229 نفر در سقز، 96 نفر در قروه، 74 نفر در کامیاران، 96 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 57 نفر در بیجار، 110 نفر در مریوان، 19 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:  همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی تا قطع زنجیره این ویروس مهلک اثرگذار است، در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها