موج
کدخبر : ۳۷۶۶۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376660

حجت الاسلام والمسلمین مروی:

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: آستان قدس دستگاه عالم آل محمد(ص) است و ظرفیت‌ علمی و فرهنگی بسیار قوی دارد و می‌تواند در سطح کشور و جهان تأثیرگذاری علمی و فرهنگی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت‎ الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم توجه مراکز آموزشی آستان قدس به تعاملات علمی با کشورهای همسایه تأکید کرد و گفت: در فعالیت‌های علمی و آموزشی باید به کشورهای همسایه خود نیز توجه داشته باشیم، این کشورهای بسیار حائز اهمیت هستند و نباید نسبت به مقاصد شوم آمریکا در افتتاح مراکز آموزشی و تلاش برای تغییر سبک زندگی و افکار جوانان این کشورها منفعل بود.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، در دیدار نمایندگان معلمان و اساتید مدارس و دانشگاه‌های آستان قدس رضوی ضمن گرامیداشت روز معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، ابراز کرد: روز معلم را به تمامی معلمان، مدرسان و اساتید سخت کوش و فداکار که مجاهدانه در عرصه‌ی آموزش و پرورش نسل آینده کشور تلاش می‌کنند، تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه اهتمام اصلی بنده در آستان قدس رضوی کار فرهنگی است، عنوان کرد: در نخستین جلسه‌ای که به منظور توفیق خدمت در آستان قدس خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم، تأکید ایشان بر کار فرهنگی بود لذا با توجه به امکانات و مقدورات اولویت نخست آستان قدس ابتدا عمق بخشی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و سپس رسیدگی به احسان جویان و نیازمندان است.

حجت ‎الاسلام والمسلمین مروی در ادامه به تعیین چشم‌انداز فعالیت‌های آموزشی مراکز علمی آستان قدس پرداخت و عنوان کرد: هدف آستان قدس مدرسه داری در کنار بخش‌های دولتی و غیرانتفاعی نیست، مراکز آموزشی این نهاد باید الگو برای مدارس و دانشگاه‌های کشور باشند و برای نظام مقدس اسلامی کادرسازی کنند.

تولیت آستان قدس رضوی بر اهمیت برخورداری از همت بلند برای کسب توفیقات تأکید و به دست اندرکاران عرصه آموزش و پرورش آستان قدس توصیه کرد: در امور آموزشی همت بلند و خواسته‌های بزرگ داشته باشید و برای رسیدن به اهداف متعالی با برنامه‌ریزی عزم خویش را جزم کنید؛ باید اینگونه تصور کنیم که در کشور جز مراکز علمی و آموزشی آستان قدس هیچ مدرسه و دانشگاه دیگری وجود ندارد و تمام وظیفه کادرسازی برای کشور برعهده مراکز علمی و آموزشی آستان قدس است.

وی تصریح کرد: نگاه در دانشگاه‌ها و مدارس آستان قدس رضوی باید این باشد که وظیفه کادرسازی و تربیت مسئولان کشور از صدر تا ذیل را برعهده دارند، لذا باید فعالیت‌های علمی، آموزشی و تربیتی در این تراز دنبال شود و آستان قدس نیز به میزان توان از مراکز علمی و آموزشی خود برای تقویت و فراهم آوردن بستر تحقق این مهم، حمایت می‌کند.

حجت‎ الاسلام والمسلمین احمد مروی

تولیت آستان قدس رضوی به بیان چرایی تمرکز مراکز علمی و آموزشی آستان قدس رضوی در سازمان علمی و فرهنگی پرداخت و توضیح داد: تقویت همکاری، همپوشانی و هم افزایی بخش‌های علمی و فرهنگی یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد سازمان علمی و فرهنگی در آستان قدس به عنوان حلقه وصل این مراکز، بوده است.

وی اضافه کرد: اولویت جذب در در دانشگاه امام رضا(ع) و علوم اسلامی رضوی باید فارغ التحصیلان مدارس امام رضا(ع) باشند و از سوی دیگر کادر علمی و آموزشی مدارس امام رضا(ع) باید توسط دانشگاه‌های علوم اسلامی رضوی و امام رضا(ع) تأمین شود.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تاکید بر توجه به کشورهای همسایه در تعاملات علمی و آموزشی، گفت: در فعالیت‌های علمی و آموزشی باید به کشورهای همسایه خود نیز توجه داشته باشیم، این کشورهای بسیار حائز اهمیت هستند و نباید نسبت به مقاصد شوم آمریکا در افتتاح مراکز آموزشی و تلاش برای تغییر سبک زندگی و افکار جوانان این کشورها منفعل بود و آستان قدس دستگاه عالم آل محمد(ص) است و ظرفیت‌ علمی و فرهنگی بسیار قوی دارد و می‌تواند در سطح کشور و جهان تأثیرگذاری علمی و فرهنگی داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها