موج
کدخبر : ۳۷۶۶۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376651

معاون خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان همدان اعلام کرد:

معاون خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان همدان ازپایش مستمر و دوره ای انشعابات آب با هدف نظارت و انطباق مصرف آب با کاربری های تعیین شده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان، علی قدیمی، معاون خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان همدان  ضمن اشاره به این دسته از پایش ها گفت: سال گذشته پیمایش مشترکین با مصرف صفر تا پنج متر مکعب در سطح استان اجرایی شد.

وی با بیان اینکه پیمایش انشعابات آب توسط پیمانکاران وهمکاران کنتورخوان به صورت مستمراجرایی میشود عنوان کرد: همکاران ما به جز ثبت کنتور مشترکین، تمامی تغییرات نظیر تغییرات کاربری، اضافه بنا و دیگر تغییرات موجود را به صورت مستمر گزارش می دهند.

وی با اشاره به اینکه طرح مستمر و دوره ای پیمایش انشعابات در راستای صیانت از حقوق شهروندان عملیاتی می‌شود اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی از سوی کمیته انسجام بخشی و کمیته بحران و در راستای جلوگیری از مصرف آب در کاربری های غیر مجاز برخورد با متخلفان عملیاتی میشود.

قدیمی با بیان اینکه براساس مصوبات ابلاغی از سوی کمیته انسجام بخشی استان، واگذاری انشعاب به کاربری هایی همچون ساخت و سازهای جدید ممنوع اعلام شده است، بیان کرد: در موارد خاص تصمیمات بر اساس نظر شورای مربوطه نهایی خواهد شد.

معاون خدمات مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان همدانهمچنین اظهارداشت: با توجه به کاهش نزولات جوی و پیش بینی شرایط بحرانی،واگذاری انشعاب به اماکن غیرمسکونی نظیر باغات از دستور کار خارج شده است.

وی تصریح کرد: مصرف آب در هر نوع کاربری به غیر از کاربری تعریف شده در قرارداد واگذاری انشعاب آب ممنوع است.

قدیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان همدان همه ساله در راستای کنترل مصرف اقدام به پیمایش مصرف آب مشترکین خانگی می نماید، عنوان کرد:درصورت افزایش میزان مصرف مشترکین بیش از الگوی مصرف، اخطارهای لازم به مشترک ابلاغ وبا توجه به شرایط تعرفه در بخش خانگی، مشترکینی که با مصرف بیش از الگوی مصرف بیش از سایر مشترکین آبها پرداخت خواهند کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به پیمایش صورت گرفته درسال گذشته اعلام کرد: براساس گزارشات مندرج، سال گذشته 54 درصد از مشترکین خانگی شهری پایین تراز الگو،38  درصد دو برابرالگو و 8 درصد بیش از دو برابر الگو، مصرف آب داشته اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها