موج
کدخبر : ۳۷۶۳۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376310

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: شیوه نامه های بهداشتی تا واکسیناسیون همه گروه های هدف و ریشه کنی کامل ویروس کرونا در اردبیل رعایت شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در حاشیه بازدید از پایگاه های مجری طرح شهید سلیمانی در شهرستان اردبیل گفت: تا واکسیناسیون همه گروه های هدف و ریشه کنی کامل ویروس کرونا مردم باید عادی انگاری را کنار گذاشته و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک را جز برنامه های خود قرار دهند.

وی از مردم و مسولان خواست با رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی و فاصله اجتماعی و حمایت از افراد قرنطینه در منازل، زمینه تغییر وضعیت کرونا از رنگ نارنجی به رنگ زرد و آبی را فراهم کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه اصناف و بازاریان با همکاری بیشتر و تقبل فشار اقتصادی پیک چهارم را پشت سر می گذارند گفت: اصناف بعد از تغییر وضعیت رنگ قرمز به نارنجی مغازه های خود را باز کردند و امیدواریم با رعایت تمام جوانب و دستورالعمل های بهداشتی تا آخر سال به فعالیت های خود ادامه دهند.

بهنام جو تصریح کرد: تزریق واکسن پیشگیری از کرونا در سطح استان آغاز شده که در مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان و شبکه بهداشت در اولویت قرار گرفته که مرحله دوم برای جانبازان با درصد بالا انجام شد.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال و افراد دارای بیماری زمینه ای در مرحله سوم انجام می گیرد گفت: مرحله سوم واکسیناسیون از یک هفته پیش آغاز شده و با توجه به غربالگری انجام شده همه افراد بالای۸۰سال شناسایی شده و تزریق واکسن انجام می شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در مرحله بعدی افراد بالای ۶۰ تا ۸۰ سال واکسیناسیون می شوند در این مرحله هم واکسن های خارجی و هم واکسن های داخلی مورد استفاده مراکز بهداشتی قرار می گیرد.

بهنام جو گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان های شهرستان اردبیل با تغییر رنگ از قرمز به نارنجی و ۴۶۰نفر بستری به ۴۰۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: کاهش بستری و پشت سر گذاشتن این بحران بدون همکاری و تلاش کادر درمان، بسیجیان پایگاه های مقاومت و از همه مهمتر بدون رعایت شیوه نامه بهداشتی از سوی مردم حاصل نمی شد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه آگاهی مردم نسبت به اوایل افزایش یافته افزود: با همدلی و هماهنگی کلیه دستگاه های اجرایی، کادر درمان، نیروهای نظامی و بسیج و سپاه با محوریت فرماندار شهرستان شاهد بهبودی برخی از بیماران کرونایی و وضعیت سیر نزولی در اردبیل هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها