موج
کدخبر : ۳۷۶۱۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376102

شهردار اصفهان:

شهردار اصفهان گفت: نگذاریم حرکتی فارغ از عنصر فرهنگ در شهر شکل گیرد چراکه در غیر این صورت تعادل شهر اصفهان که یک شهر فرهنگی است به هم می ریزد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در آئین رونمایی و معرفی محصولات فرهنگی هنری مناطق شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه ارائه و تهیه آثار فرهنگی و هنری از سوی مناطق مختلف شهرداری اصفهان نشان از هنر و ذوق در بین مدیران شهری دارد، اظهار کرد: این آثار با توجه به ماه مبارک رمضان و نیز هفته فرهنگی اصفهان تهیه شده است. رونمایی از اقدامات و محصولات متفاوت فرهنگی، هنری، اجتماعی مناطق مختلف شهر حکایت از استمرار حرکت‌های فرهنگی در همه شهر دارد.

وی با بیان اینکه این آثار به گونه ای تهیه شده که سلیقه همه مخاطبان را پوشش دهد، گفت: از آنجائیکه اصفهان شهر هنر و هنرمندان است با این قبیل کارها می توان راهی که در عرصه هنر اصفهان طی شده را تداوم بخشید.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه حرکت های فرهنگی در شهر اصفهان استمرار دارد، افزود: در کنار بهره برداری از پروژه های بزرگ عمرانی در شهر اصفهان همچون پروژه شهید سلیمانی باید پیوست های فرهنگی چنین طرح هایی نیز آماده شود چراکه تهیه چنین پیوستی هم راستا با مقتضیات فرهنگی شهر اصفهان است.

وی بیان کرد: مثلا یکی از طرح های عمرانی شهر تعریض پل فردوسی است که باید برای این پل که در مرکز شهر واقع شده، پیوست فرهنگی تهیه شود ضمن اینکه عنصر فرهنگ و هنر در طراحی و اجرای چنین اقدامی باید نقش داشته باشد.

قدرت اله نوروزی خطاب به مدیران شهری تصریح کرد: نگذاریم حرکتی در شهر فارغ از عنصر فرهنگ شکل گیرد چراکه در غیر این صورت تعادل شهر به هم می ریزد.

وی ادامه داد: همه باید در برابر گذشته اصفهان احساس مسئولیت داشته باشند چراکه اگر افتخاری برای شهر اصفهان وجود دارد نتیجه فعالیت های گذشته شهر است و باید میراث دار گذشتگان باشیم تا ضربه ای به آن وارد نشود.

شهردار اصفهان افزود: در روزهای انتهایی سال گذشته با همیاری اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و آموزش و پرورش، 700 تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا شد که یک حرکت بسیار خوب بود.

شهرداری اصفهان

*تحقق برنامه فرهنگی شهروندی با همکاری شهرداران مناطق و معاونت های فرهنگی

در ادامه، محمد عیدی با اشاره به اینکه برنامه فرهنگی شهروندی در عرصه های زیست پذیر بودن شهر، انسان محوری که به حیات محوری تبدیل شد و معنا گرایی تدوین شده است، اظهار کرد: در این راستا رویکردهای متفاوتی را ارائه دادیم و در ابتدا سعی داشتیم یک فرهنگ انسان‌ مدارانه داشته باشیم و البته مراسم مختلفی نیز در شهر برگزار کردیم زیرا همانطور که ما شهر را می‌سازیم شهر نیز ما را می‌سازد.

وی با بیان اینکه می‌توان با استفاده از نگاه ‌های جامعه شناسی مناطق و محلات، پیوندهایی فرهنگی را در نظر بگیریم تا هویت شهر را تشکیل دهیم، گفت: باید با فرآیند حیات محور پیش برویم که این مهم نیز به دستور شهردار مورد توجه قرار گرفته است و در این راستا زیرساخت‌ها را فراهم کرده‌ایم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی باعث می‌شود که فرهنگ شهروندی بالاتر رود و به طور حتم این موضوع نتیجه خوبی بر جامعه و شهر خواهد داشت.

وی افزود: برای تحقق برنامه فرهنگی شهروندی، شهرداران مناطق در کنار دیگر معاونت‌ها قرار گرفته اند و توانسته‌اند اکنون این نمایشگاه را تشکیل دهند که اقدامات بسیار خوبی را نیز در این زمینه شاهد هستیم.

عیدی اضافه کرد: خلاقیت‌های فرهنگی با فراهم کردن فضای گفت‌وگو ایجاد می شود.

به گزارش موج؛ در این برنامه در قالب برنامه های هفته فرهنگی اصفهان از 101 دستاورد فرهنگی اجتماعی مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان شامل 86 اثر تصویری و 15 اثر مکتوب رونمایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها