موج
کدخبر : ۳۷۵۸۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375884

محمد رضا اورانی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: گیاهان دارویی آینده استان است و می‌توان در حوزه کشاورزی استان، کشت‌های گلخانه‌ای و کشت گیاهان دارویی را توسعه داد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد رضا اورانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ۱۵ محور در توسعه گیاهان دارویی مطرح است، باید بعد از احصاء ظرفیت‌ها و داشته‌هایمان در این زمینه اولویت‌ها را تعیین کنیم.

محمد رضا اورانی در جلسه توسعه کشت گیاهان دارویی که با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیر باغبانی و کارشناسان در این حوزه برگزارشد طی سخنانی اعلام کرد: گیاهان دارویی آینده استان است و می‌توان در حوزه کشاورزی استان، کشت‌های گلخانه‌ای و کشت گیاهان دارویی خراسان رضوی را توسعه داد.

وی افزود: ۱۵ محور در توسعه گیاهان دارویی مطرح است، باید بعد از احصاء ظرفیت‌ها و داشته هایمان در این زمینه اولویت‌ها را تعیین کنیم و  برای گرفتن نتیجه، باید ببینیم در چه جایی حلقه‌های موجود را می‌توان تکمیل کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به کشت زعفران خاطرنشان کرد: ۵۰۰ هزار خانوار از ۸۰ درصد سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی ارتزاق می‌کنند.

وی درباره تسهیلات هزار میلیارد تومانی زعفران نیز بیان کرد: باید برای تسهیلات شرط بگذاریم مثلا برای صادر کننده‌ای که مستقیم از کشاورز خرید کند و جهاد کشاورزی آن کشاورز را تایید کند و یا اینکه مثلا در تعرفه هوایی برای صادرات بسته‌های کوچک زعفران، صادرکننده را حمایت کنیم.

محمد رضا اورانی عنوان کرد: صادر کننده‌های زعفران باید تحت یک تشکل ساماندهی شوند و جهاد کشاورزی خراسان رضوی کسانی را حمایت کند که در قالب یک هولدینگ  و یا برند، صادرات زعفران را انجام می‌دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها