موج
کدخبر : ۳۷۵۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375569

حجت الاسلام صادقی خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نجف آباد از صدور سند مالکیت برای 3 امامزاده شهرستان نجف آباد در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام رضا صادقی با اشاره به گزارش عملکرد سال 99 اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد با بیان اینکه در سال گذشته 75 سند برای موقوفات این شهرستان دریافت شده است، اظهار داشت: سه امامزاده از چهار امامزاده این شهرستان در این بازه زمانی دارای سند مالکیت شدند و مجموعاً برای 230 هزار متر مربع از اراضی امامزادگان سند صادر شد.

وی با بیان اینکه در سال 99 حدود 150 سند اجاره تمدید و تجدید شد، ادامه داد: پنج موقوفه جدید در شهرستان نجف آباد نیز در سال گذشته شناسایی و دو موقوفه از جمله موقوفه مرحوم سید علی آیت که با نیت روضه خوانی امام حسین (ع) بوده بعد از برگزاری جلساتی با خانواده وی و امام جمعه شهرستان احیا شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نجف آباد با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی در بقاع متبرکه شهرستان نجف آباد در دو بقعه امامزاده ساره مریم و امامزاده شمس الدین علویجه و عبدالله اشن ساخت زائر سرا، آشپزخانه و سرویس بهداشتی در دستور کار است و در مجموع برای این پروژه‌ها یک میلیارد تومان از محل کمک خیران هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته از محل اجرای نیات واقفان، خیرات و مبرات و کمک خیران 60 میلیون تومان برای تامین بسته‌های کمک معیشتی هزینه شده است، ابراز داشت: همچنین چهار زندانی نیز با کمک خیریه امام موسی ابن جعفر نجف آباد نیز چهار زندانی آزاد کرده‌ایم.

حجت الاسلام صادقی اضافه کرد: همچنین در سال گذشته 20 وقف جدید در نجف آباد به ثبت رسیده است که 12 وقف جدید ثبت شده است و هشت مورد نیز وقف شده بود اما هیچ گونه سندیتی نداشت و آنها را نیز سند دار کردیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نجف آباد گفت: مهم ترین این موقوفات موکب حضرت  زهرا (س) است که آقای مصطفوی و همسرش خانم قیصری برای پذیرایی از زائران امام حسین (ع) وقف کردند، بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها