موج
کدخبر : ۳۷۵۵۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375563

هاشم علایی خبر داد:

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازرسی و آزمون دوره ای 351 باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده ای استان در سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیر کل استاندارد استان اردبیل با اشاره به اینکه طبق ضوابط قانونی همه وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کارکرد در مراکز توزین تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارند، گفت: کلیه وسایل توزین باید در فواصل زمانی معین به صورت دوره‌ای توسط شرکت های تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی و آزمون قرار گیرند.

وی افزود: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، توسط آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده مجری آزمون دوره‌ای، تعداد 351 باسکول‌ وسایل نقلیه چرخدار جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی 10274 در طول سال 99 مورد آزمون قرار گرفته است که از این تعداد، 336 باسکول قبول و 15باسکول نیز مردود اعلام شده است.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه در حوزه آزمون باسکول های چرخ دار جاده ای شاهد تحقق 117 درصدی برنامه عملیاتی پیش بینی شده، بوده ایم افزود: تمام باسکول ها باید دارای گواهی آزمون صحت عملکرد و تاییدیه استاندارد باشند.

علایی با اشاره به نصب 360 باسکول در سطح استان و فعالیت مستمر 330  باسکول، اظهار کرد: 80 درصد باسکول های نصب شده در بخش خصوصی و 20 درصد در بخش دولتی فعالیت دارند.

وی همچنین افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل برداشت و خرید گندم از کشاورزان، در راستای اجرای قانون و ضوابط اجرایی سازمان ملی استاندارد در زمینه اندازه شناسی ، باسکول های وسایل چرخدار جاده ای ثابت همکف، موجود در مراکز خرید گندم شامل سیلوهای گندم، کارخانجات آرد سازی و تعاونی های روستایی در شهرستان های این استان از نظر صحت عملکرد مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل تاکیدکرد: آزمون صحت عملکرد باسکول های استان منحصر به ایام برداشت گندم نبوده و این طرح به طور ادواری در طول سال در تمام شهرستان های استان انجام می پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها