موج
کدخبر : ۳۷۵۴۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375420

محسن فتحی:

عضو فراکسیون کارگری مجلس یازدهم گفت: رتقاء وضعیت معیشتی، بیمه، تامین رفاه و امنیت شغلی کارگران از مهم‌ترین نیازها و مطالبات جامعه کارگری است این مهم را از طریق ارائه طرح در مجلس یا لوایحی در دولت دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محسن فتحی صبح امروز یکشنبه در گفت‌وگو با اصحاب رسانه، اظهار کرد: بی‌توجهی به تشکل‌های قانونی کارگران یکی از مشکلات امروز جامعه کارگری است متاسفانه با وجود قانونی بودن این ظرفیت‌ها از اختیارات لازم برخوردار نیستند.

به گفته وی، تعامل فراکسیون کارگری با کمیسیون‌های تخصصی موثر در مجلس و دولت برای  تحقق مطالبات جامعه کارگری همچون اقتصاد، عمران و برنامه، بودجه و محاسبات از مهم‌ترین اولویت‌های فراکسیون کارگری در مجلس است.

رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ارتقاء وضعیت معیشتی، بیمه، تامین رفاه و امنیت شغلی کارگران از مهم‌ترین نیازها و مطالبات جامعه کارگری است این مهم را از طریق ارائه طرح در مجلس یا لوایحی در دولت دنبال می‌کنیم.

عضو فراکسیون کارگری مجلس یازدهم با تاکید براینکه توجه به سرمایه‌های انسانی و کارگران به عنوان سربازان خط مقدم عرصه تولید امری ضروری است، گفت: متاسفانه در حال حاضر به این اصل مهم بی‌توجهی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همه ما از شرایط معیشتی کارگران و کوچک شدن سفره این قشر زحمتکش که چرخ‌های اقتصادی کشور را در شرایط کنونی را با وجود تمام مشکلات و تحریم به حرکت درآورده‌اند مطلع هستیم و باید تمام توان خود را برای رفع بخشی از مشکلات آنها بکار بگیریم.

عضو فراکسیون کارگری مجلس یازدهم افزود: تعیین مزد فتحی یکی دیگر از مشکلاتی است که همیشه در خصوص حمایت معیشتی از کارگران با آن مواجه هستیم، کما اینکه پیوسته در این زمینه این بهانه وجود دارد که افزایش حقوق کارگران به تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی ختم می‌شود و این دلیل بیهوده‌ای است که توجیه اقتصادی ندارد.

فتحی اضافه کرد: اگر خط فقر را ملاک قرار دهیم تمام کارگران زیر خط فقر هستند و با توجه به رشد افسارگسیخته قیمت کالاهای اساسی برای تامین حداقل‌های اولیه زندگی با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با تاکید براینکه باید در حمایت از این قشر و طبقات مزدبگیر با اولویت و نگاه ویژه‌تری گام برداشته شود، اذعان کرد: بر اساس ماده 96 قانون تامین اجتماعی، افزایش حقوق کارگران بازنشسته باید 90 درصد شاغلان باشد که تحقق این مهم در خصوص کارگران تامین اجتماعی فاصله زیادی تا اجرای این مصوبه وجود دارد.

وی افزود: نگاه دولتی‌ها و مسئولان مربوطه به گونه‌ای است که در تصمیم‌گیری‌ها نسبت به تامین منافع کارگران بی‌توجه هستند و این قشر همیشه در تعیین اعتبارات در ردیف آخر قرار می‌گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها