موج
کدخبر : ۳۷۵۱۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375195

طی یک سال گذشته صورت گرفت؛

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان داشت: طی یک سال گذشته ظرفیت جابجایی 5.5 میلیون تن کالا از طریق خطوط ریلی در بندر شهید رجایی صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی ران مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: طی یک سال گذشته 800 متر خطوط جدید با اعتبار 65 میلیارد ریال به مجتمع بندری شهید رجایی افزوده شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اذعان کرد: در سال گذشته 5 میلیون 525 هزار تن انواع کالا از طریق شبکه ریلی بندر شهید رجایی جابجا شد که این موضوع در مقایسه عملکردی، نمودارها در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد 3.72 درصدی را نشان می دهند.
وی عنوان کرد: در این مدت تعداد واگن های حمل و نقل کالا نیز از رشد 13.2 درصدی برخوردار بوده است.  محمدی کرجی ران ایجاد زیرساختهای جدید متناسب با طرح جامع بندر شهید رجایی با هدف افزایش سهم ریلی از جابجایی کالا را از مهمترین راهبردهای سال جدید عنوان کرد و گفت: ضمن اهتمام بر افزایش ظرفیت بار فله و کانتینری از طریق این شبکه، با برنامه ریزی های صورت گرفته  برگزاری جلسات مشترک با اداره کل راه آهن استان  و صاحبان کالا در جهت رفع مشکلات و موانع احتمالی تدوین و در دستور کار قرار گرفته است.
گفتنی است، بندر شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر تجاری کشور از60 کیلومتر خط ریلی برخوردار بوده که شاخه های مختلف این خطوط به 12 محوطه اختصاصی منتهی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها