موج
کدخبر : ۳۷۵۱۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375169

بنابر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور، طی امروز (چهارم شهریور ماه) کیفیت هوای بندرعباس در وضعیت قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور آغاز هفته در بندرعباس با وضعیت قرمز شاخص کیفیت هوا   همراه بود و طی امروز (چهارم اردیبهشت ماه) کیفیت هوای این  شهرستان در وضعیت قرمز و ناسالم قرار گرفت.

بر اساس گزارش ایستگاه محیط زیست بندرعباس شاخص هوای این شهرستان مانند هفته گذشته مرز 152 را در نوردید و در ره بندی قرمز قرار گرفت و میزان آلاینده موجود در هوا 2.5pm گزارش شده است.

بطور کلی کیفیت هوا بندرعباس   در ساعات جاری در رده بندی قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها گزارش شده است، لذا توصیه می شود شهروندان به ویژه کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها