موج
کدخبر : ۳۷۵۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375050

رضا جمشیدی:

رییس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی خراسان رضوی بیان کرد: با استناد به آخرین نتایج طرح آمارگیری نیروی کار این استان از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ سال و بالاتر استان در سال گذشته حدود ۱۰ درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، رضا جمشیدی رییس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان در فصل زمستان گذشته ۴۲ درصد بود که نسبت به فصل مشابه آن در سال ۱۳۹۸ برابر با ۱.۹ درصد کاهش داشته است.

رضا جمشیدی اظهار کرد: با استناد به آخرین نتایج طرح آمارگیری نیروی کار این استان از سوی مرکز آمار ایران، نرخ مشارکت اقتصادی استان در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۴۳.۹ بوده است.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ سال و بالاتر استان نیز در زمستان پارسال هفت درصد بود که نسبت به فصل مشابه در سال ۱۳۹۸ به میزان ۱.۹ درصد کاهش یافته است.

 وی همچنین گفت:  شاخص نرخ بیکاری خراسان رضوی برای فصل زمستان سال ۱۳۹۸ در استان خراسان رضوی برابر با ۸.۹ درصد به دست آمده است و همچنین نرخ بیکاری کشور در فصل زمستان سال گذشته ۹.۷ درصد بود که نسبت به فصل مشابه آن در سال ۱۳۹۸، این شاخص ها به ترتیب ۱.۵ و ۰.۹ درصد کاهش یافته اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها