موج
کدخبر : ۳۷۴۹۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374921

مدیر دفتر خدمات مشترکین آبفای استان اصفهان اعلام کرد:

مدیر دفتر خدمات مشترکین آبفای استان اصفهان از نظارت دقیق و سخت گیرانه بر مصرف آب در کاربری های مختلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، میثم اعلایی گفت: طرح پایش های دوره ای محسوس و نامحسوس انشعابات آب با هدف نظارت بر انطباق مصرف آب با کاربری های تعیین شده و استفاده متناسب از ظرفیت مشخص شده، با قدرت در حال اجرا است. 

وی با بیان این که این طرح به منظور صیانت از حقوق شهروندان عملیاتی می شود، اظهارداشت: لازم است مشترکین، آب شبکه توزیع را فقط مطابق با در کاربری مجاز تعریف شده مصرف کنند در غیر این صورت بر اساس ضوابط و اختیارات قانونی موجود، با متخلفان برخورد می شود.

وی با تاکید بر این نکته که مصرف آب در هر نوع کاربری به غیر از کاربری تعریف شده در قرارداد واگذاری ا نشعاب آب ممنوع است، بیان داشت: نه تنها استفاده از آب شرب برای مواردی همچون ساخت و ساز، غیرمجاز است، بلکه نمی توان از آب کاربری های خانگی برای مصارف غیرخانگی نظیر اماکن تجاری نیز استفاده کرد و انجام این کار خلاف قانون است. 

وی در ادامه به سیاست سخت گیرانه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برای واگذاری انشعاب  به اماکن غیر مسکونی مانند باغ، کارواش، استخر و کاربری هایی از این دست پرداخت و افزود: با توجه به این که به دلیل وقوع خشکسالی های مستمر، با بحران کم آبی در استان مواجه هستیم، مدیریت مصارف آب شرب و بهداشت در استان از اهمیت به سزایی برخوردار است و سال هاست که واگذاری آب به مصارف غیر مسکونی مشروط به اخذ تاییدیه در کارگروه تخصیص آب شرکت است .

میثم اعلایی ادامه داد: در مواردی که واگذاری انشعاب به کاربری های غیرمسکونی انجام شود، ظرفیت تخصیص یافته فقط در حد تامین آب شرب و بهداشت کارکنان آن مجموعه خواهد بود و شرکت آب و فاضلاب تعهدی در خصوص تامین آب در مصارف غیر از شرب و بهداشت ندارد.

مدیر خدمات مشترکین آبفای استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در سال گذشته  همه گیری و شیوع ویروس کویید 19 و الزام به رعایت بیشتر نکات بهداشتی از جمله شستشوی مکرر دست ها باعث شد تا متوسط مصرف آب استان پس از حدود یک دهه که شیب نزولی داشت، با افزایش 20 درصدی مواجه شود .

اعلایی تصریح کرد: با وجود این همچنان در سال گذشته 80 درصد از مشترکین خانگی کمتر از 20 متر مکعب آب مصرف کردند و تنها 1.2 درصد از مشترکین مصرف بالاتر از 40 مترمکعب در ماه داشتند.

مدیر خدمات مشترکین آبفای استان اصفهان در پایان با اشاره به شرایط خاص تابستان پیش رو، از مشترکین این شرکت تقاضا کرد همچون گذشته با بهینه سازی و مدیریت مصرف، با خدمتگزاران خود در شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مدیریت بحران کم آبی تابستان 1400 همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها