موج
کدخبر : ۳۷۴۸۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374857

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تزریق واکسن‌های ایرانی پاستور و برکت از تیرماه در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر سیما سادات لاری در نشست ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در ساری اظهار داشت با اشاره به اینکه مرحله ۳ کارآزمایی دو واکسن ایرانی پاستور و برکت از امروز در کشور آغاز شده است، اظهار داشت: انتظار می‌رود با نتایج خوبی که از دو مرحله قبل این واکسن‌ها حاصل شده، تیرماه امسال تولید این دو واکسن ایرانی به تولید انبوه برسد.

وی ادامه داد: مازندران یکی از پایلوت‌های مرحله ۳ کارآزمایی واکسن پاستور در کشور است و پیش بینی می‌شود تا پاییز امسال بخش عمده‌ای از گروه‌های ۲ نیز واکسینه شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: قرار داد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی هم از کشور روسیه منعقد شده است و بزودی وارد کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه واکسن آسترازنکا از واکسن‌های مورد تأئید سازمان جهانی بهداشت است و وجود برخی شائبه درباره ناکارآمدی این واکسن را رد کرد و افزود: واکسن آسترازنکا به دلیل اینکه بیشتر از واکسن اسپوتنیک وی در کشور‌های اروپایی تزریق شده است آثار خود را نشان داده است به گونه‌ای که از هر ۲۰۰ هزار نفر که این واکسن را دریافت کردند یک نفر دچار مشکلات خونی شده است.

لاری با بیان اینکه مرحله نخست واکسیناسیون کرونا برای کادر بهداشت درمان مازندران حداکثر تا پنجم اردیبهشت پایان می‌یابد، عنوان کرد: علاوه بر کادر بهداشت و درمان دانشجویان و دستیاران مراکز درمانی، نظام بهداشتی، بیماران خاص، سالمندان بالای ۷۰ سال، جانبازان شامل مرحله نخست واکسیناسیون کرونا هستند.

وی با اشاره به اینکه فاصله پیک سوم و چهارم کرونا در مازندران بسیار نزدیک به هم بوده است، گفت: آمار بستری‌ها در این استان بالا است و انتظار می‌رود، یکی دو هفته آینده روند نزولی در مازندران حاکم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها