موج
کدخبر : ۳۷۴۷۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374790

معاون استاندار آذربایجان شرقی:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی خواستار توجه بیشتر مسئولان استان به اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، علیار راستگو در سی و ششمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: تمامی فرمانداران موظف هستند که محدودیت‌های متناسب با هر یک از وضعیت‌ها را در شهرستان خود اجرا کنند.

وی با تاکید بر فعال شدن هرچه بیشتر کمیته‌های ستاد استانی مقابله با کرونا، افزود: با توجه به افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان، کمیته نظارت با جدیت بیشتری به وظایف خود عمل کرده و گزارش عملکرد هفتگی ارائه کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار رعایت مصوبه دورکاری در ادارات استان شد و گفت: در تمامی سازمان‌ها، دستگاه‌ها و ادارات دولتی شهرهای قرمز، باید صرفا یک سوم کارکنان در محل کار خود حضور یابند و با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه 17 شهرستان استان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی قرار دارند خواستار اهتمام و همکاری هرچه بیشتر برای مدیریت و مقابله با این بیماری شد.

راستگو با قدردانی از همراهی و مشارکت اصناف در تعطیلی مغازه‌های خود و همکاری با ستاد استانی مقابله با کرونا، تاکید کرد: سلامت مردم، هدف اصلی و خط قرمز ما در شرایط کنونی است و با هر موضوعی که امنیت اجتماعی و سلامت شهروندان را به مخاطره بیندازد برخورد می‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به فعالیت مخفیانه برخی قلیان سراها و قهوه خانه‌ها در تبریز، اظهار داشت: سرو قلیان در شرایط عادی، خلاف قانون است و با توجه به وضعیت قرمز تبریز و بسیاری از شهرستان‌های استان، نیروی انتظامی و اتاق اصناف باید با متخلفان برخورد کرده و اجازه فعالیت هیچ قلیان‌سرایی را صادر نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه گفت: متاسفانه آمار روزانه به شدت در حال افزایش است و در روزهای آتی، شاهد روزهای بسیار سختی در تبریز و سایر شهرهای استان خواهیم بود.

محمدحسین صومی گفت: اعمال محدودیت‌های شدید دو هفته‌ای در استان ، یکی از پیشنهادهای جدی ما به مسئولان است که می تواند نقش بسیار موثری در کاهش تعداد ابتلا و مرگ بیماران داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها