موج
کدخبر : ۳۷۴۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374694

محمدجواد ساعدی:

معاون سازمان صمت خراسان رضوی اعلام کرد: روغن خوراکی توزیع شده در فروردین ماه امسال بیشتر از زمستان سال گذشته بوده است و مشکل کمبود و تامین آن حل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدجواد ساعدی معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت خراسان رضوی در نشست کارگروه تنظیم بازاراستان اعلام کرد: هرچند نبود لحظه‌ای روغن را در برخی فروشگاه‌ها انکار نمی کنیم اما بازار کشش زیادی در جذب روغن دارد و در این خصوص احتکار خانگی زیاد است.

محمدجواد ساعدی در ادامه افزود: نظارت دقیقی بر روی توزیع روغن طرح تنظیم بازار در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف وجود دارد و روغن به اندازه کافی به آنها اختصاص یافته است اما در کنار این، حجم بالایی از روغن نیز توسط شرکتهای پخش در شبکه سنتی توزیع می شود.

وی ادامه داد: توزیع حجم زیادی  از روغنی که  فروردین ماه امسال در خراسان رضوی توزیع شده است قابل قیاس با زمستان سال گذشته نیست و هم اینک مشکل کمبود روغن خام حل شده و هیچ مشکلی در تامین آن نیست اما بخش توزیع با مشکلاتی همراه است که باید برطرف شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت:گاه نیز برخی از مواد غذایی از جمله روغن به صورت قاچاق معکوس به کشور افغانستان هدایت می‌شود مثلا همین چند روز قبل محموله هزار و ۲۴۰ حلبی روغن پنج کیلویی که در حال قاچاق شدن به افغانستان بود کشف و ضبط شد و طی چند ماه گذشته نیز ذخیره مواد غذایی از جمله روغن در خانه‌هایی کشف شد که در شرف انتقال به کشور همسایه بود.

محمد جواد ساعدی در خاتمه تصریح کرد: روغن طرح تنظیم بازار در شبکه های منتخب به ویژه فروشگاه های زنجیره ای منصفانه تر توزیع می شود اما در شبکه های صنفی به ویژه صنوف مستقر در مناطق کم برخوردار مشهد توزیع روغن خوراکی زیاد و سرعت جذب بسیار زیاد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها