موج
کدخبر : ۳۷۴۶۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374662

عزیزاله کناری در گفت‌وگو با موج مطرح کرد؛

فرماندار بندرعباس ضمن اشاره به این‌که در شرایط کنونی از 20 هزار واحد صنفی بندرعباس نزدیک به 18 هزار واحد به دلیل محدودیت‌های کرونایی در حالت تعطیل قرار دارند، گفت: با توجه به وضعیت آبی هرمزگان در ایام نوروز، امکان ایجاد منع تردد وجود نداشت.

به گزارش خبرگزاری موج، عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری موج ضمن بیان این‌که هرمزگان به‌صورت کلی در مقایسه با سایر استان‌های کشور هم در بعد پیشگیری و هم در بعد درمان بیماری کرونا خوش درخشیده است، افزود: هرچند در این زمینه حرف‌وحدیث‌هایی وجود دارد اما خوب عمل کرده‌ایم و البته می‌توانیم باز هم بهتر عمل کنیم.

*وضعیت بهتر هرمزگان نسبت به سایر نقاط کشور

وی تأکید کرد: میزان مرگ‌ومیر و ابتلا در هرمزگان نسبت به بسیاری از نقاط کشور کم‌تر بوده و در شرایط کنونی نیز استان هرمزگان از شرایط مطلوب‌تری برخوردار است و میزان مبتلایان بستری نسبت به تخت‌های بیمارستانی در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.

*امکان منع تردد در ایام نوروز وجود نداشت

کناری در پاسخ به این پرسش که چرا حضور گردشگران در ایام نوروز در شهر بندرعباس و جزایر استان ممنوع نشد، چنین گفت: در سال 99 تقریباً مسافرت در سراسر کشور به صفر رسید اما در نوروز 1400 با توجه به این‌که اکثر نقاط کشور در شرایط آبی قرار داشت و مردم نیز دچار احساس خستگی شده بود‌ند، بر اساس پروتکل‌های بهداشتی برای مناطق آبی منع تردد تعریف نشده بود و نمی‌توانستیم جلوی مسافرت‌ها را بگیریم.

*گلوگاه‌ها را پایش کردیم

وی در ادامه اضافه کرد: بندرعباس با هیچ جای کشور قابل‌مقایسه نیست زیرا علاوه بر گردشگر پذیر بودن، بزرگ‌ترین بندر فعال کشور است اما این مسئله بهانه‌ای برای عدم نظارت نبود و در گلوهای ورودی‌های استان تیم‌هایی مستقر کردیم که بر ورود مسافران نظارت کردند و مسافران برای ورود به بندرعباس یا باید جواب منفی تست کرونا به همراه می‌داشتند یا باید در همان لحظه تست کرونا می‌دادند و پس از کسب جواب منفی می‌توانستند به استان وارد شوند.

فرماندار بندرعباس در واکنش به سهل‌گیری پایش بیماران احتمالی از سوی مقامات مسئول چنین گفت: تا پیش از تعطیلات نوروزی تست کرونا تنها در اسکله شهید حقانی انجام می‌شد که این مسئله هرچند جزایر ما را از خطر کرونا تا حدودی مصون داشت اما بندرعباس را با چالش مواجه ‌کرده بود، ازاین‌رو ایستگاه‌های پایش بیماری را از یک به سه عدد افزایش دادیم تا در گلوگاه‌ها از ورود افراد بیمار به شهر جلوگیری به عمل آید.

18* هزار واحد صنفی تعطیل

فرماندار بندرعباس به شرایط کنونی اصناف بندرعباس در محدودیت‌های کرونایی نیز اشاره کرد و افزود: در بندرعباس بالغ‌بر 20 هزار واحد صنفی مشغول به فعالیت هستند که قریب به 18 هزار صنف طبق دستورالعمل‌ها کسب‌وکار خود را تعطیل کردند و مابقی نیز در گروه یک جای می‌گیرند که باید سر کار باشند.

وی در پایان ضمن تقدیر از فعالیت مدافعان عرصه‌ی سلامت استان و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌ها گفت: در کنار همه این مسائل و زحمات، اگر رسانه‌ها نبودند کار آن‌طور که باید پیش نمی‌رفت چراکه رسانه‌ها مسئولیت افزایش حساسیت مردم نسبت به این موضوع را بر عهده داشتند و این تلاش‌ها برای ما بسیار ارزشمند است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها