موج
کدخبر : ۳۷۴۵۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374537

علی درویشی خبر داد:

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی شهرستان خلخال گفت: در سال گذشته اشتغال 163 صنعتگر صنایع‌ دستی شهرستان خلخال در سامانه پنجره واحد اشتغال به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی درویشی ، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خلخال گفت: در حوزه صنایع‌دستی از جمله اقدامات شاخص در سال گذشته واگذاری نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی شهرستان به بخش خصوصی برای آموزش و معرفی و پرداخت وام مشاغل خانگی به 10 نفر به مبلغ 100 میلیون ریال برای هر نفر بوده است.

وی برگزاری کلاس‌های آموزش رایگان صنایع‌دستی در رشته جاجیم‌بافی برای 12 نفر، آماده‌سازی و صدور کار شناسایی صنایع‌دستی به تعداد 12 فقره، صدور و تمدید 95 فقره پروانه تولید انفرادی و کارگاهی و صدور 35 مورد مجوز مشاغل خانگی را از جمله اقدامات عنوان کرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال ادامه داد: معرفی صنعتگران برای بهره‌مندی از صندوق بیمه روستایی و عشایری به تعداد 38 نفر، معرفی بیش از 50 نفر از صنعتگران برای اخذ تسهیلات آسیب‌دیدگان از کرونا و ثبت آمار اشتغال به تعداد 163 نفر در سامانه پنجره واحد اشتغال و تایید 87 نفر نیز در این مدت انجام شد.

درویشی با اشاره به اقدامات سال 99 در بخش میراث‌فرهنگی بیان کرد: مرمت بقعه امامزاده کشف‌الدین در روستای دایو کندی بخش خورش‌رستم، تهیه و تکمیل چند مورد پرونده ثبتی آثار تاریخی برای ثبت در فهرست آثار ملی، پاسخ به استعلامات اشخاص حقیقی و حقوقی به تعداد بیش از 200 مورد و پیگیری مرمت و بازسازی امامزاده هاشم خوجین در این حوزه انجام شده است.

وی افزود: پیگیری تعویض پنجره‌های آلومنیومی مسجد عبدالغنی رزاقی خمس، ثبت منطقه‌ای آثار شهرستان به تعداد پنج مورد، احداث رمپ ورودی اداره شهرستان برای استفاده معلولین و جانبازان، تشکیل انجمن میراث‌فرهنگی در شهرستان، بازدید شبانه‌روزی از آثار تاریخی و تشکیل گشت تلفیقی با نیروی انتظامی نیز در سال گذشته عملیاتی شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال پاسداری از گورستان تاریخی شال و گیلوان، کشف و ضبط و تحویل دستگاه‌های فلز یاب، حفاظت از ساختمان موزه باستان‌شناسی و تشکیل و پیگیری پرونده‌های حفاری غیرمجاز به تعداد 10 مورد را از دیگر اقدامات در راستای حفاطت از میراث‌فرهنگی در شهرستان خلخال عنوان کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها