موج
کدخبر : ۳۷۳۷۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373750

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در مشهد رفت و آمد می‌کنند و شهروندان با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اعلام کرد: میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد ۸۶ ای. کیو. آی است که این عدد نشانگر هوای سالم است کیفیت هوا در مناطق خاقانی، شهید کریمی و شهید آوینی مشهد در شرایط ناسالم برای افراد حساس است اما کیفیت هوا در سایر۲۰ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در این شهر در وضعیت سالم قرار دارد.

تورج همتی در ادامه گفت: روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند و شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تصریح کرد: قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت هوای پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

تورج همتی در مورد شاخص های آلوده و بحرانی هوا گفت: همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها