موج
کدخبر : ۳۷۳۷۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373720

رضا موسوی نیا:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی اعلام کرد: بنیاد مسکن علاوه بر تحقق وظایف، کمکها و اقدامات خود در این استان، در سایر نقاط کشور نیز حمایتهای گسترده ای داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، رضا موسوی نیا مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: در راستای تحقق وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۲۰۴ میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال  طی سالهای ۹۴ تا ۹۹ به منظور کمک به تامین مسکن متقاضیان کم درآمد روستایی و مشمولان تفاهم نامه منعقده با سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده است.

سیدرضا موسوی نیا در ادامه گفت: اجرای طرح ملی ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و برای ساخت واحدهای مزبور ۱۸۷ هزار و ۴۳۱ فقره تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: ۸۲۵ میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال کمک بلاعوض نیز به منظور تامین مسکن متقاضیان محروم روستایی خراسان رضوی طی سالهای ۹۴ تا ۹۹ از سوی بنیاد مسکن پرداخت شده است.

وی در مورد اقدامات بنیاد استان در دیگر نقاط کشور گفت: از ابتدا تاکنون بازسازی ۵۷ هزار و ۱۸۴ واحد خسارت دیده از سیل و زلزله و جنگ در سوسنگرد، گیلان، سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بم و بروجرد و تامین اسکلت پیچ و مهره ای برای سه هزار واحد زلزله زده در آذربایجان شرقی و ۲ هزار واحد زلزله زده در کرمانشاه از جمله اقدامات بنیاد مسکن این استان در سایر نقاط کشور بوده است.

موسوی نیا در خاتمه تصریح کرد: بنیاد مسکن خراسان رضوی تاکنون ۱۱ هزار و ۴۶۹ واحد مسکن روستایی آسیب دیده از زلزله در تربت حیدریه، پنج هزار و هشت واحد زلزله زده در نیشابور، هزار و ۹۴۲ واحد زلزله زده در فریمان و چهار هزار و ۱۰۰ واحد سیل زده در بردسکن و کلات را تعمیر یا احداث کرده است.

همچنین احداث ۷۷ خانه عالم در روستاها و ۱۸  کتابخانه روستایی، ایمن سازی ۶۳ روستا در مقابل سیل و ریزش سنگهای معلق، احداث ۱۴ شبکه لرزه نگاری و پوشش بیمه ای ۶۸ هزار واحد مسکن روستایی در مقابل حوادث غیرمترقبه و پرداخت کمکهای بلاعوض به میزان هزار و ۴۵۲ میلیارد و ۷۴۵ میلیون ریال، برخی از اقدامات دیگر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خراسان رضوی می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها