موج
کدخبر : ۳۷۳۶۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373667

مدیرکل اداره استاندارد استان یزد؛

مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: بر اساس تکلیف قانونی و در راستای شرح وظایف ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و لزوم پایش مهلت و تاریخ اعتبار پروانه های استاندارد صادره که معمولا سه ساله می باشد، 66پروانه استاندارد اجباری و تشویقی در این حوزه تمدید شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا زارع بنادکوکی مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: در سال گذشته با وجود کرونا 242 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادرو تمدید شد.

وی در نشست تخصصی ارزیابی عملکرد سال گذشته کارشناسان اجرای استاندارد این اداره کل افزود: بر اساس تکلیف قانونی و در راستای شرح وظایف ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و لزوم پایش مهلت و تاریخ اعتبار پروانه های استاندارد صادره که معمولا سه  ساله می باشد، 66پروانه استاندارد اجباری و تشویقی در این حوزه تمدید شده است.

 وی ادامه داد: طی این مدت 140 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادر شده است، ضمن این که 36 مورد صدور مجوز استاندارد اجباری نیز در گزارش عملکرد حوزه نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل را نیز شاهد هستیم که در مقایسه با عملکرد سال 98با رشد ده درصدی روبرو بوده ایم.

این مسئول تصریح کرد: درسال گذشته 57فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی باطل، که از این تعداد 45فقره اجباری و12فقره مابقی، تشویقی بوده است.

 مدیرکل اداره استاندارد استان یزددرخصوص تعلیق پروانه های کاربرد علامت استانداردگفت:  درمدت یادشده 10فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری تعلیق شده است که 3فقره از این پروانه ها به جهت برآورده نمودن انتظارات قانونی اداره کل استاندارداستان یزد و رسیدن به حد مطلوب کیفیت مصرح در استانداردهای ملی مربوطه، توانسته اند شرایط رفع تعلیق راازآن خود سازند.

 زارع در پایان خاطر نشان ساخت: در سال98 تعدادپروانه های کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی باطل شده، 249فقره بوده ،درحالی که درسال 99 این عدد به 57 فقره رسیده است، به گونه ایی که در این محورکاری، این اداره کل رشد بیش از 400 درصدی را تجربه کرده است، که عملکرد سال گذشته این اداره کل ،نشانه رشد شاخص های کیفی و اهتمام بیشتر تولید کنندگان به حفظ نشان ملی استاندارد ایران بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها