موج
کدخبر : ۳۷۳۲۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373268

استاندار ایلام در آیین پاسداشت هنرمند برتر سال:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه هیچ گفتمانی ارزشمندتر از گفتمان هنر نیست،گفت: هنر ایرانی همواره دو ویژگی عمده اثرگذاری و نوآوری را با خود یدک می کشد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد نوذری در آیین پاسداشت هنرمند برتر سال انقلاب اسلامی استان ایلام،با اشاره به اینکه هنر اسلامی در تاریخ ایران یک جایگاه والا و خاص دارد، افزود: هیچ گفتمانی ارزشمندتر از گفتمان هنر نیست و هنرمندان نقش تاثیر گذاری در مسایل اجتماعی دارند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت هنر برای مهار کرونا بهره بگیریم، اظهار داشت: ایرانی‌ها همواره اثرگذاری خاصی را در فرهنگ های مختلف داشتند حتی در جنگ هایی که فاتح بودند این اثر گذاری عشق دوستی و محبت بیشتر نمود پیدا می‌کند، غنای تاریخی ایران به گونه ای است که فرهنگ های مختلف را در خود جذب می کند.

استاندار ایلام ویژگی دیگر هنر ایرانی را نوآوری خواند و تصریح کرد: هنر باید در خدمت آزادی، عدالت اجتماعی، اندیشه و مردم باشد.

نوذری اظهار داشت: در سایه آزادی است که عدالت شکل گرفته و هیچ چیزی به اندازه هنر اثرگذار نخواهد بود.

استاندار ایلام با بیان اینکه بسیاری از مسایل امروز با زبان هنر حل می‌شود، گفت: هیچ گفتمانی ارزشمندتر از هنر نمی تواند به رفع مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه کمک کند، گاهی یک تصویر میتواند به اندازه  چندین همایش تاثیرگذار باشد.

وی با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و سالروز شهادت شهید آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی، افزود: جا دارد از تلاشهای همه اهالی فرهنگ و هنر استان تشکر نمایم.

نوذری نقش هنرمندان را در توسعه استان مهم و تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: اصحاب فرهنگ‌، هنرمندان، اصحاب رسانه و مطبوعات بعنوان پیشقراولان توسعه فرهنگی و هنری می توانند در بسیاری از حوزه ها به ما کمک کنند چرا که نقش شما در توسعه استان بی نظیر است.

استاندار ایلام همچنین از پیگیری تکمیل برج هنر استان ایلام در دیدار فردا با وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت کرونا در استان گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ فوتی ناشی از کرونا در این استان به ثبت رسیده است.

وی افزود: متاسفانه وضعیت کرونا در این استان نامناسب و آمار بستری ها روز به روز در حال افزایش است، چنانچه با این روال پیش برویم ۱۰ روز دیگر بیمارستان های استان جایی برای پذیرش بیماران نخواهند داشت.

 وی با انتقاد از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی از  ۹۰  درصد به ۵۸ درصد گفت: برای پیشگیری و مبارزه با کرونا مردم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک را اولویت قرار دهند

استاندار ایلام در پایان از اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه خواست تا در قالب تصویر، مفاهیم و زبان هنر و تولید محتوا و آگاهی بخشی به مردم اقدام تا رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت پروتکل‌ها و زدن ماسک در جامعه استمرار یابد.

در پایان با تجلیل از هنرمندان برتر سال استان دکتر صندوق ابادی بعنوان هنرمنر سال معرفی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها