موج
کدخبر : ۳۷۳۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373228

داور جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد؛

مسعود سفلایی کارشناس ارشد سینما از دانشگاه هنر، عضو هیئت علمی گروه سینما دانشکده سینما و تئاتر و مدیر گروه کارشناسی ارشد سینمای دانشکده سینما یکی از داوران اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد بود که بخش مستند جشنواره را داوری کرده است.

مسعود سفلایی عضو هیات علمی دانشگاه و داور بخش مستند نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد در گفت و گو با خبرگزاری موج یزد گفت: جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد از این نگاه که فیلم های حوزه میراث فرهنگی و تاریخی را بیشتر پوشش می دهد ارزنده است.

وی افزود:  بخش مستند یکی از مهمترین بخش های جشنواره بود چراکه مستند به طور مستقیم با موضوع میراث فرهنگی و تاریخی گره خورده است.

سفلایی در خصوص اهمیت و لزوم برگزاری این جشنواره با رویکرد میراث فرهنگی به ویژه در شهر میراث جهانی، بیان کرد: در بین دیگر جشنواره های فیلم که بخش میراث فرهنگی و تاریخی را در خود جای نداده اند، این جشنواره فرصت خوبی برای نشان دادن میراث جهانی یزد است همچنین فرصت خوبی برای دیده شدن فیلم های حوزه میراث فرهنگی بود.

وی به شیوع کرونا و همزمانی با برگزاری این جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت: امسال به علت شیوع کرونا به طور ناخودآگاه پویایی جشنواره ها کمتر شده لذا امیدواریم سال های بعد و بعد از کرونا شاهد برگزاری این جشنواره باشیم.

سفلایی به منحصر بودن جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد اشاره کرد و توضیح داد: در کنار جشنواره یادگار که با رویکرد میراث فرهنگی برگزار می شد، جشنواره ای که به صورت خاص به موضوعات میراث فرهنگی بپردازد در کشور نداریم بنابراین با توجه به ظرفیتی که یزد در حوزه میراث فرهنگی دارد، این جشنواره می تواند محلی برای جمع شدن سینماگرهای مختلف مستند، داستانی و پویانمایی در یزد باشد.

سفلایی اظهار امیدواری کرد سال های آینده یک حرکت سینمایی جدی در یزد به واسطه جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد شکل بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها