موج
کدخبر : ۳۷۳۱۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373193

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بازرسی دو هزار و529 فروند انواع شناور کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی توسط اداره کنترل بازرسی کشتی ها طی سال 99 در بنادر استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان،  اسماعیل مکی زاده معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از مجموع شناورهای بازرسی شده در سال 99  حدود دو هزار و 79 فروند شناور ایرانی و 450 فروند نیز شناور خارجی بوده که انواع شناور کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی را شامل شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع شناورهای مورد بازرسی قرار گرفته دو هزارو 35 فروند دارای نواقص بودند که از این میزان هزارو 673 فروند شناور ایرانی با 71 درصد نقص و 362 فروند نیز شناور خارجی با 80 درصد نقص بوده که تا بازرسی مجدد مکلف به رفع نقص شدند.

این مسوول عمده نواقص مورد تذکر در شناورهای غیرکنوانسیونی را گواهینامه ها ، کتب و نشریات دریایی، ماشین آلات، کنوانسیون کاردریایی، تهویه و سند شناسایی خدمه عنوان کرد و گفت: این نواقص پس از اعلام، رفع نواقص و پس از بازرسی مجدد ،برای شناورهای مذکور مجوز دریانوردی صادر شده است.

وی به نواقص یافت شده در شناورهای غیر کنوانسیونی نیز اشاره ای داشت و گفت: به دلیل نوع متفاوت ساختار وفعالیت در این شناورها نواقصی چون گواهی بیمه نامه، حلقه نجات، کپسول اطفا حریق، گواهی نامه شایستگی پرسنل، جلیقه و نجات و... مورد بازدید قرارگرفته و تا رفع عیوب از استمرار فعالیت شناور ممانعت بعمل آمد.

به گفته مکی زاده با توجه به حساسیت و اهمیت ایمنی شناورهای مسافری هر ساله  مطابق با  سیستم مدیریت یکپارچه، این اداره کل از ابتدای آذرماه لغایت 25 اسفندماه زمان شروع طرح نوروزی چهار مورد بازرسی خاص و ویژه علاوه بر بازرسی های جاری شامل 2 مورد بازرسی گسترده و 2 مورد بازرسی متمرکز شامل تجهیزات ایمنی و توانمندی های خدمه برای سال جاری از کلیه شناورهای مسافری و لندینگ کرافتها حامل خودروهای سرنشین دار صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: به تعداد760 مورد بازرسی اولیه و مجدد از شناورهای مذکور به منظور ارتقا هرچه بیشتر استانداردهای فنی و ایمنی آنها در مواجهه باکثرت مسافرتهای دریایی در پایان سال صورت گرفته است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از دیگر اقدامات عمده افسران کنترل و بازرسی کشتی های استان اجرای الزامات کنوانسیون MLC2006 کنترل چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به ویروس COVID-19 توسط خدمه شناورتجاری وارده به بنادر استان بر روی عرشه کشتی ها و همچنین رسیدگی به شکایات 53 دریانورد ایرانی و خارجی وکمک به آنها برای رسیدن به حق و حقوق خود اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها