موج
کدخبر : ۳۷۳۰۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373057

ناصر اکبری:

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان گفت: سیاست شرکت آبفا استان اصفهان جیره بندی آب نبوده است و این امر در صورت مدیریت مصرف تحقق می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ناصر اکبری تصریح کرد: سیاست شرکت در هیچ زمانی جیره بندی آب شرب نبوده  و نیست و اگر مردم مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند، می توان بدون جیره بندی و محدودیت ، از شرایط موجود عبور کرد.

 وی در خصوص خبرهای منتشره مبنی بر احتمال جیره بندی آب در اصفهان اظهار کرد: متاسفانه بارش ها در شرایط نرمالی قرار ندارد و با توجه به اینکه بارش ها 33 درصد کمتر از حد معمول بوده، اکنون ذخیره سد زاینده رود به کمترین حد خود رسیده است.

این مقام مسئول افزود: در این شرایط نیازمند اقدامات فنی، توسعه زیرساخت ها و تکمیل سامانه اضطراری آبرسانی هستیم. وی در عین حال بر مدیریت مصرف آب توسط مردم تاکید کرد.

اکبری افزود: به دلیل خشکی زاینده رود و خارج شدن چاه های فلمن از مدار بهره برداری، در شرایط اوج مصرف در حدود 3 مترمکعب بر ثانیه کمبود آب داریم.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه اصفهانی ها همواره یاد گرفته اند در شرایط سخت با بهره گیری از روش های بهینه، مصرف آب را مدیریت کنند، گفت: متاسفانه در این مدت به علت شیوع ویروس کرونا، مصرف آب بین 12 تا 16 درصد افزایش داشته و بنابراین شرایط سخت تری را نسبت به سال های گذشته داریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها