موج
کدخبر : ۳۷۲۸۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372803

محمدصادق براتی:

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به اینکه شعار سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری بر "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" نام گرفت باید توجه داشت که موضوع تولید و پشتیبانی منحصرا معطوف به عرصه اقتصادی نبوده بلکه شامل تولید در زمینه علوم فرهنگی که در راس آن‌ها علوم قرانی است، می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدصادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: این مراسم که به میزبانی سازمان جهاد دانشگاهی و با حضور اساتید قرآنی در شهر مقدس مشهد و در کنار بارگاه منور امام هشتم برگزار می شود باید گفت که، قرآن تضمین‌کننده سعادت بشری در دو جهان است و به فرموده امام باقر علیه السلام مانند دو ستاره تابناک (خورشید و ماه) صحنه زندگی انسان را منور می‌سازد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: بی‌شک این اقدامات مقدمه‌ای برای فهم درست از این کتاب آسمانی و انسان ساز است؛ لذا در اینجاست که نقش اساتید و مربیان این عرصه برجسته و پررنگ می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شعار سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری بر "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" نام گرفت باید توجه داشت که موضوع تولید و پشتیبانی منحصرا معطوف به عرصه اقتصادی نبوده بلکه شامل تولید در زمینه علوم فرهنگی که در راس آن‌ها علوم قرانی است، می‌شود.

براتی در ادامه تاکید کرد: لازم است در سال جاری با جدیت کامل از استخراج این علوم نهفته پشتیبانی به عمل آید و موانع این عرصه برطرف گردد.

براتی در خاتمه گفت: همچنین لازم است با همت مسئولین این امر و دستگاه‌های مرتبط، قرآن در زندگی اجتماعی مردم به عنوان یک نقشه راه زندگی نهادینه شود و سیستم اداری بر اساس آن متحول و حرکت کند، زیرا حاکمیت روح قرانی بر این مجموعه‌ها و آشنایی کارکنان دستگاه‌های اجرایی با مفاهیم قرانی قطعا در ارتقاء سطح بهره‌وری، وجدان کاری و حاکمیت ارزش‌های معنوی اثرگذار خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها