موج
کدخبر : ۳۷۲۷۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372785

مدیر درمان تامین اجتماعی استان یزد؛

مدیر درمان تامین اجتماعی استان یزد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج یزد، گفت: حذف دفترچه های کاغذی بیمه تامین اجتماعی یک حکم قانونی بود که حتما می باید کامل انجام شود و یزد، اولین استان در شروع پروژه نسخه الکترونیک بود.

محمد حسین توحیدی فر مدیر درمان تامین اجتماعی استان یزد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج یزد، گفت: حذف دفترچه های کاغذی بیمه تامین اجتماعی یک حکم قانونی بود که حتما می باید کامل انجام شود و طبق دستوری که در برنامه ششم توسعه داده شد، سازمان های بیمه گر باید تا پایان سال ۹۹ اقداماتی انجام داده باشند مبنی بر اینکه نسخه پزشکان را به شکل نسخ الکترونیک از مراکز درمانی دریافت کنند.

توحیدی فر توضیح داد: سازمان تامین اجتماعی از حدود ۵ سال قبل این مقدمات را شروع کرده و یزد، اولین استان در شروع پروژه نسخه الکترونیک بود و با توسعه ای که هر سال در این زمنیه انجام دادیم سال ۹۹ این طرح کامل شد.

 توحیدی فر افزود: با کامل شدن نسخه الکترونیک، یکی دیگر از چرخه هایی که باعث می‌شد پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان را داشته باشیم، انجام شد البته ممکن است در مواردی کسری داشته باشیم و برخی پزشکان ما هنوز متصل به این سیستم نباشند.

وی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی از این پس مجوز چاپ دفترچه کاغذی بیمه را ندارد و بسیاری از پزشکان هم در این طرح همکاری کرده اند.

توحیدی فر با شاره به اینکه، توصیه می کنیم پزشکان نسخه الکترونیکی بنویسند که در این صورت اصلاً نیاز به دفترچه نیست، افزود: اگر پزشکی هنوز زیرساخت هایش آماده نیست و سخت افزار مورد نیاز را تهیه نکرده است می تواند نسخه را در دفترچه بنویسد، اما اگر دفترچه بیمه‌شده ما به اتمام رسید به پزشک اجازه می دهیم که در سرنسخه خودش نام، نام خانوادگی و کد ملی بیمه شده تامین اجتماعی را بنویسد و مشروط به اینکه بیمه شده از سیستم استحقاق درمان تامین اجتماعی استفاده می کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی یزد بیان کرد: در جهت تکمیل شدن پروژه پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، از این به بعد و به احتمال زیاد از اول اردیبهشت 1400 یا از ابتدای خرداد ماه به هیچ وجه سازمان های بیمه گر مانند سازمان تأمین اجتماعی نسخه کاغذی قبول نمی کنند و باید تمام نسخ به شکل الکترونیک نوشته شوند.

توحیدی فر اظهار داشت: استان یزد به عنوان اولین استان این طرح را شروع کرده و خوشبختانه 90 درصد پزشکان مطب دار استان، در زمینه نسخه الکترونیک فعال هستند و در سال گذشته هم یک میلیون و 400 هزار نسخه الکترونیک در استان نوشته شده است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها