موج
کدخبر : ۳۷۲۷۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372738

دادخدا سالاری خبرداد :

دادستان مرکز استان کرمان از دستگیری ۸ نفر از معاونان، کارکنان و فعالان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان به اتهام ارتشاء و رشاء خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان،  دادخدا سالاری، دادستان کرمان اظهار اشت: با رصد و نظارت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در مجموعه اداره کل اطلاعات استان کرمان و دستورات قضایی بازپرس ویژه رسیدگی به فساد اداری در مجموعه راهداری استان کرمان در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به دستگیری 8 نفر از معاونان، کارکنان و فعالان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: این افراد به دلیل اتهاماتی از جمله دریافت رشوه، سواستفاده از جایگاه شغلی و استفاده از رانت دولتی دستگیر و در بازداشت به سر می‌برند.

دادستان مرکز استان کرمان تصریح کرد: تعدادی از کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و فعالان حوزه توزیع لاستیک تعاونی ناوگان حمل و نقل، با تشکیل باند ارتشاء و اختلاس ضمن سوء استفاده از جایگاه شغلی و تبانی با تعدادی از عاملان فروش لاستیک، مسئولان انجمن صنفی و شرکت‌های حمل و نقل کالا اقدام به صدور حواله برای افراد مورد نظر خود کرده و در ازای آن مبالغی را دریافت کرده و یا تعدادی از لاستیک‌ها را به عنوان سهم خود برداشته و در بازار آزاد به فروش می‌رسانده اند.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات اعضای این باند موجب لطمه به حیثیت نظام اداری و ایجاد نارضایتی در بین رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای شده است افزود: اعضای این باند همچنین با سوء‌استفاده از اهرم‌های نظارتی از جمله کمیسیون ماده 12 (بررسی تخلفات شرکت‌های حمل و نقل کالا ومسافر)، کمیسیون ماده 10 (تخلفات رانندگان) و کمیسیون‌های تمدید یا صدور مجوزهای شرکت‌های باری و مسافری اقدام به اخذ رشوه‌های کلان از متولیان شرکت‌های مذکور می‌کرده اند.

سالاری با اشاره به اینکه در این پرونده اتهاماتی از جمله رشاء و ارتشاء، استفاده از رانت دولتی و پولشویی مطرح است عنوان کرد: اداره کل اطلاعات استان کرمان با همکاری و پشتیبانی دستگاه قضایی در راستای مبارزه بی‌امان با مفاسد اداری و اقتصادی موفق به شناسایی و برخورد با این باند شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها