موج
کدخبر : ۳۷۲۶۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372658

علی زینی وند :

استاندار کرمان گفت: امیدواریم هیچ روستایی بدون شورا باقی نماند تا مسئله کاهش اعتبارات و مدیریت آن را نداشته و از زیرساخت‌ها و حق و حقوق قانونی آنها نسبت به روستای دارای شورا مستقر محروم نشود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، علی زینی‌وند، استاندار کرمان در بازدید از بخشداری مرکزی کرمان در سومین روز ثبت‌نام انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا از همه واجدان شرایط، معتمدان و جوانان تحصیل کرده برای ثبت‌نام در انتخابات شوراهای اسلامی روستا دعوت کرد و ابراز داشت: امیدواریم هیچ روستایی بدون شورا نماند، با توجه به تاثیرگذاری که در جذب و مدیریت اعتبارات و توسعه روستاها دارند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه بعضی از روستاها به لحاظ واجد شرایط بودن تشکیل شورا در حال بروز‌رسانی هستند، 2700 تا 2800 روستای واجد شرایط داریم که حدود 8700 نفر کرسی شورا را در سطح استان تشکیل می‌دهند.

استاندار کرمان گفت: برای تشکیل شورای یک روستا، حداقل باید یک نفر بیش از تعداد مورد نیاز کرسی‌ها ثبت‌نام کنند و بنابراین به فرمانداران و بخشداران تاکید کرده‌ایم که مردم را برای حضور در ثبت‌نام تشویق کرده و از همه ابزار قانونی استفاده کنند.

زینی‌وند تصریح کرد: انتظار ما این است که برای هر روستا حداقل دو برابر تعداد کرسی‌ها ثبت‌نام داوطلب داشته باشیم تا در بررسی صلاحیت‌ها با مشکل مواجه نشوند.

استاندار کرمان گفت: امیدواریم هیچ روستایی بدون شورا باقی نماند تا مسئله کاهش اعتبارات و مدیریت آن را نداشته و از زیرساخت‌ها و حق و حقوق قانونی آنها نسبت به روستای دارای شورا مستقر محروم نشود.

به گفته محسن نوری بخشدار مرکزی کرمان با آغاز ثبت‌نام ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا از ۱۶ فروردین ماه، تاکنون ۸۱ نفر داوطلب از روستاهای بخش مرکزی ثبت نام انجام داده‌اند که ۷۴ نفر مرد و ۷ نفر زن هستند.

وی بیان کرد: بخش مرکزی شهرستان کرمان با ۵۵ حوزه انتخابیه، ۱۸۱ کرسی شوراهای اسلامی روستا را دارد که ۷۵ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در این بخش دیده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری و فرماندار کرمان، زینی‌وند را در این بازدید همراهی کردند‌.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها