موج
کدخبر : ۳۷۲۵۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372582

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد شمار واحدهای صنعتی گازدار شده استان یزد را 8 هزار و 165 مورد و حجم ظرفیت سازی برای صنایع را در سال گذشته 228 هزار و 839 متر مکعب اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی اکبر میدانشاهی مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از تحقق شعار جهش تولید در سال گذشته با گازرسانی به 578 واحد صنعتی در استان یزد خبر داد.

وی در توضیح این خبر گفت: با توجه به نقش صنایع در رونق و آبادانی استان یزد و در راستای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به منظور حمایت از تولید داخلی، گازرسانی به صنایع همواره به عنوان یکی از اولویت های شرکت گاز به شمار می رفته لذا در سال گذشته 578 واحد صنعتی عمده و جزء به شبکه گاز طبیعی متصل شد که 260 مورد از صنایع گاز دار شده مشمول مصوبه شورای اقتصاد (بند ق) بوده است و این عدد طبق پیش بینی صورت پذیرفته بوده به صورت کامل و صدردصدی محقق شده است.

وی شمار واحدهای صنعتی گازدار شده استان یزد را 8 هزار و 165 مورد و حجم ظرفیت سازی برای صنایع را در سال گذشته 228 هزار و 839 متر مکعب اعلام نمود که نسبت به برنامه پیش بینی شده با رشد 143 درصدی همراه بوده است که این امر نشان از عملکرد مثبت گاز استان یزد در دست یابی به اهداف و حتی فراتر از برنامه های پیش بینی شده می باشد.

وی از استان یزد به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور نام برد که سهم 82 درصدی بخش صنعت و نیروگاه از کل گاز مصرفی استان مؤید این امر می باشد و این بخش ها را بدل به بزرگترین مصرف کنندگان گاز طبیعی در استان نموده و بر همین اساس تأمین گاز ایمن و پایدار و همچنین گازرسانی به صنایع واجد الشرایط از برنامه های اصلی شرکت گاز بوده که خوشبختانه با تلاش های صورت پذیرفته این مهم به خوبی محقق شده و رضایت صاحبان صنایع و مسئولین استان را به همراه داشته است.

میدانشاهی در ادامه یادآور شد: بخش نیروگاهی با سهم مصرف 44 درصدی، بزرگترین مصرف کننده گاز طبیعی در استان یزد به شمار می رود و پس از آن کارخانجات کاشی و سرامیک 16 درصد، کارخانجات فولاد 11 درصد، کوره های آجرپزی 5 درصد و سایر صنایع 6 درصد گاز مصرفی را به خود اختصاص داده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها