موج
کدخبر : ۳۷۲۴۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372498

اوحدی خبر داد:

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در راستای ساخت مسکن جامعه ایثارگری در سطح کشور 75 هزار قطعه زمین تامین شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سعید اوحدی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده 75 هزار قطعه زمین در کشور برای ساخت واحدهای مسکن آماده شده که کار ساخت در 20 هزار قطعه زمین انجام شده و در50 هزار قطعه دیگر نیز هنوز کار ساخت انجام نشده است.

وی اضافه کرد: سفرهای استانی با هدف حل مشکل مسکن جامعه ایثارگری انجام شده و در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: از دیگر اهداف سفرهای استانی فراهم کردن زمینه استخدام و اشتغالزایی جامعه ایثارگری در استان‌ها است و در تمام استان‌های کشور و به تبع آن استان کردستان تمام فرزندان شهدا به استخدام دولت در خواهند آمد.

وی با اشاره به برگزاری آزمون استخدام گفت: دلیل برگزاری آزمون رقابت بین فرزندان شهدا است اما تمام فرزندان شهدا چه در آزمون شرکت می‌کنند استخدام خواهند شد و در استان کردستان نیز 410 فرزند شهید و جانباز بالای70 درصد استخدام می‌شوند.

اوحدی با اشاره به اینکه یک میلیون و 720 هزار نفر از جامعه ایثارگری تحت پوشش بیمه تکمیلی دی قرار گرفته‌اند، گفت: بیمه دی حداکثر تا 48 ساعت هزینه‌های درمانی را  به جامعه هدف ایثارگری پرداخت خواهد کرد.

سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز سه‌شنبه در بدو ورود به استان کردستان و شهر سنندج در گلزار شهدای این شهر حضور یافته و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر یک روزه خود به استان کردستان علاوه بر دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان در منزل تعدادی از خانواده شهدا حضور خواهد یافت.

شرکت در جلسه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر برنامه‌های یک روز سفر اوحدی به استان کردستان است.

در این سفر همچنین تفاهمنامه تامین زمین و مسکن برای ایثارگران واجد شرایط با اداره کل راه و شهرسازی استان و تامین طرح‌های اشتغالزایی  برای خانواده شهدا امضا خواهد شد.

استان کردستان با تقدیم بیش از پنج هزار و 400 شهید، هشت هزار و 500 جانباز و 805 آزاده سرافراز کارنامه درخشانی در تاریخ انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس دارد.

بنیاد شهید و امور ایثارگران 22 اسفند سال 1358 به فرمان امام خمینی(ره) با هدف گسترش فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شد و در سال 1365 نیز وظیفه ساماندهی و پشتیبانی فرزندان شهدا نیز به این نهاد واگذار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها