موج
کدخبر : ۳۷۲۴۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372467

شهرام حبیب زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته 79 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل فوت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب ‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: طی شبانه‌روز گذشته 79 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند تا شاهد افزایش تدریجی شمار بیماران کرونایی باشیم.

وی با بیان اینکه در طی شبانه‌روز گذشته 4 فوتی ناشی از کرونا در اردبیل وجود داشت، افزود: از 79 بیمار بستری‌شده جدید، 59 نفر در اردبیل، 7 نفر در پارس‌آباد، 4 نفر در مشگین‌شهر، 5 نفر در گرمی و 4 نفر در خلخال بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین 45 بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل 324 نفر است که از این تعداد ۵3 بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی بیان کرد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان اردبیل در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های  پارس آباد، مشگین‌شهر، خلخال، سرعین، بیله سوار ، نمین، کوثر، گرمی و نیر در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به ورود ویروس کرونای انگلیسی به استان اردبیل، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها