موج
کدخبر : ۳۷۲۴۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372445

استاندار قم بر لزوم حمایت از سیاست بومی‌سازی واحدهای صنعتی قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست روز سه‌شنبه در حاشیه نخستین برنامه سه شنبه‌های اقتصادی استان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: روزهای سه‌شنبه یکی از روزهای بسیار ارزشمند و کاری استان به شمار می‌آید.

وی افزود: طرح سه شنبه‌های اقتصادی را طی ۲ گذشته که تحت عنوان رونق تولید و جهش تولید بود دنبال کردیم و در حال حاضر نه تنها به هدف‌های برنامه ریزی شده رسیدیم بلکه از برنامه جلوتر هستیم.

استاندار قم همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: برای امسال نیز با توجه به شعار سال درصدد پشتیبانی از واحدها هستیم و اگر موانعی بر سر راه باشد شناسایی نموده و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برطرف می کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز طبق برنامه از سه واحد صنعتی بازدید داشتیم و یک واحد را نیز افتتاح کردیم و یک واحد دیگر را هم قرار شد برنامه‌ای برای طرح توسعه آن داشته باشیم که برای راه اندازی فاز توسعه‌اش کمک کنیم.

سرمست ادامه داد: درحالت کلی واحدهایی که مورد بازدید قرار گرفت از دانش فنی بسیار خوبی برخوردارند و جز واحدهایی هستند که به امر صادرات رویکرد مثبتی دارند و همین طور از نظر دانش بومی و داخلی سازی نیز پیشگام می‌باشند که ما این سیاست‌ها را در راستای بهره‌گیری از دانش و ظرفیت‌های داخل برای توسعه اقتصادی تشویق می‌کنیم.

استاندار قم بیان کرد: در این بازدیدها از سوی هر کدام از واحدها خواسته‌های متفاوتی مطرح شد، که واگذاری زمین و تسهیلات بانکی از جمله آن بود که این موارد را در قالب مصوبه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوب خواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها