موج
کدخبر : ۳۷۲۲۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372253

محمد کریمیان اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سه شهر ایلام، ایوان و چرداول در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند و این زنگ خطری برای افزایش مبتلایان و بستری در بیمارستان ها می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، شمار شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی این استان به پنج شهرستان افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته سه شهرستان ایلام، ایوان و چرداول نیز در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند که با احتساب شهرستان های آبدانان و دهلران تعداد شهرهای قرمز استان به پنج شهر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطرنشان کرد: شهرستان های دره شهر، بدره، مهران، سیروان، ملکشاهی و هلیلان نیز از امروز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

کریمیان تصریح کرد: موج چهارم کرونا با سرعت در حال پیشرفت از نیمه غربی به سمت نیمه شرقی کشور است.

 وی اظهار داشت: عدم استفاده از ماسک، حضور در دورهمی ها و مراسم عروسی و سوگواری از عوامل تغییر وضعیت استان هستند که انتظار میرود مردم این موضوع را جدی گرفته و بار دیگر کرونا را شکست دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: استفاده از وسایل نقیله عمومی پر ازدحام، صرف غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از دیگر عوامل اصلی انتقال کرونا است.

کریمیان به افزایش تعداد بستری ها در مراکز درمانی استان اشاره کرد و افزود: افزایش تعداد مبتلایان و بستری ها در استان نگران کننده است و با ورود به پیک چهارم کرونا خطر افزایش تعداد فوتی ها نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: بدحالی و شدت بیماری ماندگاری بیماران را بدنبال داشته و با ادامه این روند کمبود تخت های بیمارستانی از چالش های جدی استان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها