موج
کدخبر : ۳۷۱۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371967

علیرضا کرجی ران خبرداد:

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : به منظور جلوگیری از دخل و تصرف غیر مجاز اراضی ساحلی و حریم دریا توسط دریاخواران از 200 سازه دریایی در ایام تعطیلات نوروز بازدید صورت گرفت

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تاکیدات ریاست محترم دادگستری استان در ششمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال  مبنی بر لزوم نظارت دقیق برسواحل و بنادر بویژه درایام تعطیلات نوروزی اظهارداشت: به منظور جلوگیری از دخل و تصرف غیر مجاز در اراضی ساحلی و حریم دریا ، سازه های غیر مجاز دریایی، گشت نظارتی این اداره کل متشکل از دو گروه، مبادرت به رصد ۲۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی استان کردند .

وی افزود: علاوه بر بازدیدهای مداوم که در طول سال انجام می پذیرد در ایام تعطیلات نوروز نیز از حدود 200 سازه و تاسیسات دریایی در کرانه ساحلی استان توسط گشت نظارتی این اداره کل بازدید بعمل آمد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاسیسات دریایی با کاربری نفتی، تجاری، صیادی، صنعتی، چند منظوره، مسافری، تفریحی و گردشگری، تاسیسات آب شیرین کن و همچنین کارگاه های ساخت و تعمیر شناور را از جمله اماکن مورد بازدید بازرسان عنوان کرد.

وی ادامه داد: در بازدیدهای صورت گرفته دو مورد تخلف ساخت و ساز غیر مجاز یکی در غرب استان و دیگری در یکی ازجزایر توسط گشت نظارت کشف شد که بارزسان پرونده مذکور را جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضا معرفی کردند.

شایان ذکر است براساس قانون حسب وظایف حاکمیتی حق صدور مجوز ساخت، بهره برداری و  نظارت بر ساخت و سازهای دریایی بر عهده سازمان بنادر ودریانوردی واگذار شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها