موج
کدخبر : ۳۷۱۷۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371747

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گفت: کمیته پیگیری تحقق شعار سال با رویکرد علمی و قضائی در دادگستری کل استان تشکیل می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در دیدار نوروزی اعضای شورای قضائی استان یزد با استاندار یزد به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم توجه به بحث تولید و اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: معظم له در 10 سال گذشته با عناوین مختلف در نامگذاری سال ها به این موضوع تاکید داشته اند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضا نیز در لبیک به منویات مقام معظم رهبری، پیگیری رفع موانع حوزه تولید و اشتغال را در اولویت فعالیت های خود قرار داده و در حوزه اقتصاد مقاومتی جلسات و بازدیدهای مختلفی با همکاری‌ معاونت اقتصادی استانداری برگزار و خروجی های خوبی داشته است.

دهشیری اضافه کرد: در سال جدید نیز با توجه به شعار سال تشکیل کمیته ای با همکاری سایر دستگاه های مرتبط جهت ترسیم  نقشه راه در حوزه تولید، پشتیبانی و مانع زدایی در دستور کار دادگستری کل استان قرار دارد.

وی افزود: این کمیته با رویکرد علمی و قضائی و با توجه به بحث کمیت و کیفیت رفع موانع تولید را تا حصول نتیجه در استان پیگیری خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه ملت ایران مستحق دریافت بهترین خدمات هستند افزود: جا دارد تا مسئولان به پاس قدردانی از حمایت های مردم یک صدا در میدان عمل حضور پیدا کنند.

وی در تبیین فعالیت های دستگاه قضا استان در سال گذشته اظهار داشت: علیرغم مشکلات موجود به ویژه شیوع بیماری کرونا که بالغ بر 200 نفر از کارکنان این دستگاه را درگیر و موجب فوت 3 نفر از آنان گشت سعی شد تا در عرصه خدمت به مردم خللی ایجاد نشود.

دهشیری با اشاره به هوشمند سازی دستگاه قضا در دوران کرونا تصریح کرد: تشکیل اتاق های دادرسی الکترونیک، تجهیز دادگاه ها و زندان به سیستم ویدئو کنفرانس و ... از جمله اقدامات انجام شده بوده است.

وی افزود: در سال ۹۰ تا سال ۹۷ به جز سال ۹۲ عملکرد دستگاه قضا استان منفی بود اما در  سال ۹۸ ده هزار پرونده و در سال ۹۹ بیست هزار پرونده یعنی جمعا سی هزار پرونده  علاوه بر رسیدگی به پرونده های وارده از موجودی های اضافه شده در این ۷ سال کسر شد .

رئیس کل دادگستری استان یزد اضافه کرد: در حوزه پرونده های مسن نیز شاهد کاهش بیش از ۸۰ درصدی بوده ایم.

وی افزود: در حوزه ادارات وابسته به دستگاه قضا نیز اقدامات خوبی توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک، اداره کل پزشکی قانونی، سازمان بازرسی، اداره کل زندان ها و سازمان قضائی نیروهای مسلح استان انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها