موج
کدخبر : ۳۷۱۶۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371688

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به امنیت و سلامت انتخابات، گفت: از همه ظرفیت ها برای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در ارتباط تصویری با فرمانداران استان، اظهار داشت: سال 99، سخت‌ترین سال دولت بود و در این سال، علاوه بر تشدید تحریم‌های ظالمانه، با مشکلات ناشی از شیوع کرونا مواجه شدیم.

وی افزود: با وجود همه این مشکلات، روند توسعه در کل کشور ازجمله استان ما متوقف نشده و با تلاش‌های مسئولان و همراهی مردم، امور کشور به خوبی مدیریت شده است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: افزایش تولید و صادرات، وصول بیش از صددرصدی مالیات، کاهش نرخ بیکاری و کسب رتبه دوم کشور از نظر توسعه واحدهای تولیدی از جمله دستاوردهای اقتصادی استان در شرایط اقتصادی کنونی است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار که عملکرد دوره دوم دولت را موفق‌تر و مهم‌تر از دوره نخست دانسته بود، گفت: با وجود اینکه در دوره نخست دولت، وضعیت خوبی از نظر اقتصادی ایجاد شد، اما دولت در دوره دوم خود با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد که اداره کشور در این شرایط، دستاورد بزرگی است.

وی انتخابات را یکی از دستاوردهای مهم نظام خواند و افزود: ایستادگی نظام جمهوری اسلامی در برابر دشمنی‌های استکبار، در سایه پشتیبانی مردم بوده و اگر این دستاورد بزرگ را از دست بدهیم همه چیز را از دست داده‌ایم.

پورمحمدی با بیان اینکه برگزاری انتخابات، وظیفه اصلی وزارت کشور است، افزود: وظیفه ما به عنوان مجریان انتخابات، برگزاری انتخاباتی امن و سالم است و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.

وی، سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت را کلیدواژه‌های انتخابات آتی برشمرد و گفت: نخبگان، احزاب، گروه‌های مرجع و رسانه‌ها باید برای ایجاد فضای رقابتی و جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیأت‌های اجرایی، گفت: در زمینه بررسی صلاحیت داوطلبان، قانون فصل‌الخطاب است و آرای صادرشده از سوی هیأت‌های اجرایی باید در چارچوب قانون قابل دفاع باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه از ممنوعیت هرگونه دورهمی و تجمع در بوستان‌ها و پارک‌های استان در روز 13 فروردین خبر داد و گفت: شهرداری‌ها و نیروی انتظامی برای اعمال این محدودیت مسئولیت اصلی را دارند.

علیار راستگو با بیان اینکه تجمعات و دورهمی‌ها زمینه مناسبی برای انتقال بیماری کروناست، افزود: با توجه به افزایش محسوس تعداد بیماران بستری‌شده در روزهای گذشته، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی شهروندان ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرهای میانه، شبستر و جلفا در وضعیت نارنجی و شهر سراب در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها