موج
کدخبر : ۳۷۱۶۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371674

شهره شاهرودی:

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اعلام کرد: بهزیستی خراسان رضوی 70 هزار کودک زیر 7 سال را تحت پوشش دارد که با تصمیم و تصویب شورا‌ی عالی انقلاب فرهنگی تمام برنامه‌ریزی و مدیریت مهدهای کودک به آموزش و پرورش واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، شهره شاهرودی معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اعلام کرد: کار مدیریت و اداره‌ مهدهای کودک از نظر ساختار، مجوز، نظارت و سایر ارتباطات اداری و مدیریتی با این نهادها، از ابتدای سال جاری از دستور کار بهزیستی خراسان رضوی خارج شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: بهزیستی خراسان رضوی پیش از این هزار و ۴۹۳ مهد کودک تحت نظارت داشت که ۶۳۷ مهد در روستاها و ۸۵۶ مهد در شهرها اداره می‌شدند.

مهد کودک

وی ادامه داد: در این تعداد مهد کودک بیش از ۷۰ هزار کودک زیر ۶ سال تحت نظام تعلیم و تربیت تخصصی بودند.

شاهرودی گفت: به دنبال گفت‌وگوهای مفصل و رایزنی‌های صورت گرفته و نیز برنامه‌ریزی کلان کشور با تصمیم و تصویب شورا‌ی عالی انقلاب فرهنگی، تمام برنامه‌ریزی و مدیریت مهدهای کودک به آموزش و پرورش واگذار شد و در اواخر اسفندماه، اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک نیز به تصویب رسید و ابلاغ شد.

بنا به گفته‌ معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی از ابتدای سال جاری، با عنایت به مکاتبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بهزیستی استان هیچ مسؤولیتی در قبال مسائل مهدهای کودک ندارد و شهروندان و خانواده‌ها، مشکلات و مسائل مهدهای کودک و سایر موارد اعم از شهریه، مدارک، نحوه‌ مدیریت و مجوزها را از آموزش و پرورش استعلام کنند و یا با این نهاد در میان بگذارند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سال گذشته۱۰ هزار نفر در این زمینه دچار آسیب‌های مالی و شغلی شدند.  البته اکثریت قریب به اتفاق مهدهای کودک خراسان رضوی در سال ۹۹ به خاطر مشکلات ناشی از کرونا، تعطیل بودند و تعداد اندکی به شکل نیمه تعطیل و با پذیرش محدود فعالیت داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها