موج
کدخبر : ۳۷۱۶۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371645

علیرضا صراف:

معاون دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نباید تصور کرد بعد از تزریق واکسن کرونا همه چیز تمام شده و به زندگی عادی قبل از شیوع کرونا برگشته ایم، بلکه رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی قبل ضروری می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علیرضا صراف معاون دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: با توجه به واکسیناسیون گروه های مختلف اجتماعی این نکته ضروری است و باید یادآور شد، این واکسیناسیون بخشی از یک پیشگیری است نه خود درمان و رعایت تمامی موارد بهداشتی تذکر داده شده در قبل حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: واکسن‌های تزریقی به معنای ایمنی ۱۰۰ درصد نیست و نباید این گونه تصور شود که با تزریق واکسن کرونا کاملاً ایمن هستیم و دیگر نیازی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.

معاون دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: همزمان با سالروز میلاد فرخنده امام زمان(عج)  واکسیناسیون  210 نفر از پرسنل، دانشجویان، رزیدنت‌ها و اساتید بالینی گروه دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان اکبر انجام شد.

وی افزود: از معاونت درمان دانشگاه علوم مشهد بابت اینکه اولین سهمیه واکسن‌ها را پس از گروه‌های اصلی کرونا به گروه دندانپزشکی اختصاص دادند قدردانی می‌کنیم و معتقدیم خطری که در ایام بحران کرونا کادر درمان دندانپزشکی را تهدید می‌کند کمتر از گروه‌های فعال در بحث کووید 19 نیست.

تزریق واکسن

معاون دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه  در این مرحله یک سوم پرسنل، دانشجویان، رزیدنت‌ها و اساتید بالینی گروه دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 33 درصد افراد واجد شرایط این گروه واکسیناسیون می شوند خاطرنشان کرد: واکسیناسیون گروه بالین دانشکده دندانپزشکی مشهد در 3 نوبت برنامه‌ریزی شده که در هر نوبت یک سوم گروه‌های هدف انجام می شود ، اما امیدواریم که با اختصاص بیشتر واکسن‌ها تزریق نوبت‌های دوم و سوم گروه دندانپزشکی به‌صورت همزمان باشد.

وی اضافه کرد: تزریق واکسن گروه غیربالین دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از اتمام تزریق گروه بالین این دانشکده انجام می‌شود که البته زمان و مکان آن هنوز مشخص نشده است.

معاون دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که رعایت نکات پیشگیرانه تا پایان بحران کرونا لازم و ضروری است، تأکید کرد: در زمانی که کرونا واکسن و دارویی نداشت توصیه همه خادمان حوزه سلامت بر رعایت نکات پیشگیرانه بود و اکنون که واکسن و دارو دارد باز هم بر این مهم تأکید داریم، زیرا همواره معتقدیم که پیشگیری بهتر از درمان است و واکسن‌های تزریقی هم به معنای ایمنی 100 درصد نیست و نباید این گونه تصور شود که با تزریق واکسن کاملاً ایمن هستیم و دیگر نیازی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.

معاون دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر اینکه به جمله کلیدی و حیاتی پیشگیری بهتر از درمان است نباید تنها به عنوان یک شعار نگاه شود، گفت: عفونت‌های ویروسی مختلف از جمله کرونا درمان اختصاصی ندارد و اغلب این نوع درمان‌ها، درمان نگهدارنده بوده و بهترین کار رعایت کامل اقدامات پیشگیرانه است.

وی خاطرنشان کرد: توصیه اکیدمان عدم حضور در هرگونه اجتماع اعم از محفل، مجلس و دورهمی بوده و معتقدیم که تا پایان بحران کرونا باید این وضعیت تداوم یابد، اگر برای مدتی عزیزمان را نبینیم ایرادی ندارد، اما بهتر از آن است که خدای نکرده بخواهیم برای همیشه از دیدار با آنان محروم شویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها