موج
کدخبر : ۳۷۱۵۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371580

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان از آمادگی برای افتتاح فاز نخست آبرسانی از سد سهران بشاگرد به گوهران با دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانسی و با حضور استاندار هرمزگان در روزهای آتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان اظهار کرد: با بهره‌برداری از شهر گوهران و ۵۷ روستای مسیر با جمعیتی برابر ۲۲ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به هزینه های انجام شده در این پروژه مهم یادآور شد: تاکنون ۴۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولت در بخش ملی و استانی و ۳۲۰ میلیارد ریال نیز از محل کمکهای دفتر مقام معظم رهبری هزینه شده است. 

آبرسانیاین مسوول با اشاره به اینکه مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرای فرمان امام «ره»، برای اجرای فاز نخست طرح آبرسانی از سد سهران به گوهران را ۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد که تاکنون ۳۹ میلیارد ریال آن تامین شده است، تصریح کرد:  با تکمیل این طرح در شرق استان تابستان کم تنشی را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان در خصوص جزئیات این طرح عنوان کرد: حجم عملیات این طرح شامل ۴۲ کیلومتر طول کلی کلکتور، سه باب ایستگاه پمپاژ اصلی، ۲۰ باب مخازن ذخیره با ظرفیت ۳۳۳۰ متر مکعب و دبی مصرفی و ظرفیت خط انتقال نیز ۶۵ لیتر بر ثانیه است.

قصمی در ادامه از افتتاح فاز نهایی سامانه شیرین سازی، انتقال و ذخیره آب شرب کلان شهر بندرعباس به دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانسی و با حضور استاندار هرمزگان در روزهای آتی خبر داد و گفت:  این سامانه شامل  تکمیل فاز نهایی آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی، خط انتقال ۳۳ کیلومتر از آب شیرین کن بندرعباس تا مخازن داماهی به قطر ۱۴۰۰ میلی متر و مخازن ۳۰ هزار مترمکعبی داماهی بوده  که آماده بهره برداری است.

طرح آبرسانیمدیرعامل آبفا استان در پایان با اشاره به اینکه اعتباز هزینه شده برای اجرا و تکمیل سامانه شیرین سازی انتقال و ذخیره آب در مجموع ۱۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال است، عنوان کرد: با بهره برداری از این سامانه منابع آبی کلان شهر بندرعباس از پایداری کامل برخوردار خواهد شد و سهم این کلان شهر از منابع آب های زیرزمینی و سطحی کاهش می یابد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها